Wtorek, 22 maja 2018r.

Imieniny: Heleny, Wiesławy, Ryty

Strona główna / Sport / Football Academy w Lubaniu

Football Academy w Lubaniu

Football Academy w Lubaniu

Foto: Football Academy

Po wielu innych miastach w końcu i do Lubania trafiła największa w Polsce sieć szkółek piłkarskich Football Academy. Pierwszy historyczny trening odbył się w środę, 16 maja na boisku przy SP Nr 1 w Lubaniu.

Zajęcia zaplanowane zostały dla dwóch grup treningowych. W jednej grupie trenowali zawodnicy urodzeni w drugiej połowie roku 2012 oraz rocznik 2013 i 2014. W drugiej grupie znaleźli się zawodnicy z rocznika 2010 i 2011 oraz z pierwszej połowy 2012. Łącznie ponad 20 zawodników wzięło udział w pierwszych treningach Football Academy. Zajęcia prowadzi trener Grzegorz Kmiecik, który jest między innymi trenerem Kadry Polski Football Academy.

Młodzi zawodnicy mieli okazję rozwijać swoje umiejętności indywidualne już od pierwszego treningu. Głównym celem w grupie młodszej była nauka prowadzenia piłki, natomiast w grupie starszej celem był drybling, a chłopcy poznali jeden ze zwodów obowiązujących w systemie szkolenia Football Academy. Treningi prowadzone przez trenera Grześka podobały się zawodnikom, a uśmiechy nie znikały z ich ust.

Kolejne zajęcia odbędą się w piątek, godziny pozostają bez zmian, grupa młodsza od 16:00 do 17:00, grupa starsza od 17:15 do 18:45. Zapraszamy również kolejne dzieci do drużyny Football Academy Lubań.

Football Academy to innowacyjna i dynamicznie rozwijającą się sieć szkółek piłkarskich dla dzieci i młodzieży, działającą na terenie Polski i Wielkiej Brytanii. Obecnie liczy ponad 150 ośrodków, w których trenuje ponad 10 tysięcy młodych adeptów i adeptek piłki nożnej. Sieć Szkółek Football Academy bazuje na najlepszych angielskich wzorcach. Na grunt polski przeniesione zostały m.in. rozwiązania treningowe i organizacyjne.

Autor: red./Damian Sawczak
comments powered by Disqus