Środa, 15 sierpnia 2018r.

Imieniny: Napoleona, Stelii

Strona główna / Sport / Kulturysta z Lubania Mistrzem Polski

Kulturysta z Lubania Mistrzem Polski

Kulturysta z Lubania Mistrzem Polski

Foto: Sylwester Szymczuk

„Warto żeby ludzie wiedzieli, że sport to nie tylko piłka nożna” - usłyszeliśmy od pana Kamila, który przed kilku dniami zdobył tytuł Mistrza Polski federacji NABBA/WFF w kulturystyce. Dzięki temu został powołany do kadry narodowej tejże federacji i 16 czerwca będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Toskanii.

Aby było śmieszniej Pan Kamil Wawrzyniecki swoją przygodę ze sportem rozpoczął właśnie od gry w piłkę nożną w Łużycach Lubań, jednak przed 6 laty złapał innego bakcyla. Kolega namówił go na siłownie i tak to się zaczęło. Profesjonalny trening kulturystyczny rozpoczął trzy lata temu, a od roku przygotowywał się do zawodów, w których zdobył tytuł Mistrza Polski federacji NABBA/WFF w kategorii men physique (meska sylwetka) do 180cm. Dzięki temu został powołany do kadry narodowej tejże federacji i 16 czerwca jedzie z całą grupą do Włoch, gdzie będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Toskanii.

Aby to osiągnąć całe swoje życie podporządkował treningom. Na siłowni spędza 1,5 godziny, pięć dni w tygodniu. W międzyczasie zaliczył kilka kursów i zrobił uprawnienia trenera personalnego.

- Trening treningiem, ale najważniejsze jest to co zrobię później, co zjem, jak mięsień zregeneruję żeby odpoczął. Można powiedzieć, że kulturystyka to jest sport, w którym trzeba trzymać dyscyplinę 24 godziny na dobę, tu wszystko jest wymierzone i wyliczone. - opowiada Pan Kamil.

Mimo zdobytej wiedzy trenuje pod okiem Michała Stachów z Centrum Treningów Personalnych Fit Master w Jeleniej Górze, który bardzo mu pomaga.

- Przygotowanie do takich zawodów to jest ogrom wiedzy, gdzie liczą się szczegóły. Trzeba wyjść na scenę w szczytowej formie, nie dzień wcześniej ani dzień po. Szczytową formę trzeba osiągnąć konkretnego dnia o konkretnej godzinie. Dlatego dziękuję Michałowi, który wszystko mi wyjaśnia i tłumaczy.

Efekty ciężkiej pracy wykonanej przez Pana Kamila docenili sędziowie podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w kulturystyce i fitness, które odbyły się 2 czerwca w Jeleniej Górze. Trzymamy kciuki i życzymy takich samych sędziowskich decyzji w nadchodzących mistrzostwach świata. Tymczasem sami oceńcie sylwetkę Pana Kamila.

Autor: red.
comments powered by Disqus