Czwartek, 19 lipca 2018r.

Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina

Strona główna / Sport / Kwalifikacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Kolarstwo szosowe

Kwalifikacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Kwalifikacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Foto: "Kwisa" Lubań

Zawodnicy i wychowankowie Kwisy Lubań - Bartek Janiszek i Robert Kendzia zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym, która odbędzie się w dniach 13-15 lipca 2018 r. w Koziegłowach.

Bartek startuje w jeździe indywidualnej na czas i wyścigu ze startu wspólnego, natomiast Robert w wyścigu ze startu wspólnego. Zawodnicy, aby zakwalifikować się do finału startowali w zawodach kolarskich rangi Pucharu Polski będącymi jednocześnie eliminacjami do OOM, które odbyły się w Gostyniu, Turawie, Strzelcach Krajeńskich, Koziegłowach i Chrzypsku Wielkim.

Ogółem w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w jeździe indywidualnej na czas będzie brało udział pięćdziesięciu reprezentantów klubów ze wszystkich regionów kraju, a w wyścigu ze startu wspólnego 120 zawodników. Województwo dolnośląskie będzie reprezentowało 7 zawodników w wyścigu ze startu wspólnego, w tym tylko trzech w jeździe indywidualnej na czas.

Ogromnie się cieszymy, że włożony wysiłek, wytrwałość i dyscyplina zawodników jak i trenera owocuje konstruktywnym podejściem do wymagającej dyscypliny sportu jaką jest kolarstwo.

Autor: "Kwisa" Lubań
comments powered by Disqus