Sobota, 18 sierpnia 2018r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

Strona główna / Sport / Mistrzostwa OSS SG w Wyciskaniu Sztangi

OSS SG w Lubaniu

Mistrzostwa OSS SG w Wyciskaniu Sztangi

Mistrzostwa OSS SG w Wyciskaniu Sztangi

Foto: OSS SG w Lubaniu

25.07.2018 r. w hali sportowej OSS SG w Lubaniu kadra Zakładu Zabezpieczenia Działań zorganizowała Mistrzostwa Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu w Wyciskaniu Sztangi.

W zawodach uczestniczyli słuchacze kursu podstawowego, szkolenia w zakresie szkoły podoficerskiej, kursów doskonalących oraz kadra OSS SG.

W klasyfikacji mężczyzn obowiązywał system liczenia punktów według formuły Wilksa, czyli pod uwagę brano masę zawodników i wyciśnięty ciężar maksymalny. Natomiast kobiety rywalizowały w wyciskaniu sztangi, której ciężar wynosił połowę masy ciała. W tym przypadku ważna była ilość wykonanych powtórzeń. Rywalizacja była bardzo zacięta, a o zajęciu kolejnych miejsc decydowały minimalne różnice. Atmosferę w trakcie zawodów podgrzewał doping widowni, na której zasiedli koledzy i koleżanki z plutonów.

Klasyfikacja kobiet:
I miejsce szer. SG Magdalena CZERW (27 powtórzeń),
II miejsce szer. SG Anika SUCHOCKA (18 powtórzeń),
III miejsce ex aequo szer. SG Barbara OSTROWSKA i szer. SG Miriam KOCKA (15 powtórzeń).

Klasyfikacja mężczyzn:
I miejsce szer. SG Mateusz MIKOS (98,28 pkt - 175 kg),
II miejsce mjr SG Łukasz KARLIŃSKI (91,505 pkt -142 kg),
III miejsce szer. SG Karol LIS (90,814 pkt - 145 kg).

Zawody, oprócz rywalizacji sportowej, miały również na celu promowanie aktywnej formy wypoczynku. Słuchacze, przebywający na kursach w OSS SG, mają do swojej dyspozycji halę sportową oraz świetnie wyposażoną siłownię, z których korzystają w trakcie zajęć dydaktycznych oraz w czasie wolnym każdego dnia do godz. 21:00.

Autor: Anna Chmura
comments powered by Disqus