Piątek, 22 czerwca 2018r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / Świeradów Zdrój

Świeradów Zdrój

Świeradów-Zdrój

Problem przy rozbudowie oczyszczalni

Mieszkańcy mówią o samochodach wywożących śmierdzący szlam z terenu przebudowywanej oczyszczalni ścieków w Świeradowie-Zdroju przy ul. Wiejskiej. W trakcie prowadzonych tam prac zawaliły się dwa puste zbiorniki.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Stracą dotację na budowę przedszkola?

Świeradów-Zdrój od kilku lat prężnie się rozwija, inwestycja goni inwestycję i to nie tylko te skierowane do turystów, ale też te kluczowe dla mieszkańców. Budowa przedszkola i żłobka w Świeradowie to inwestycja za blisko 11 milionów, teraz jej realizacja stoi pod znakiem zapytania.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Spacer w koronach drzew

Ponadprzeciętny projekt turystyczny planowany jest w Świeradowie Zdroju, będzie to tak zwana „ścieżka wśród drzew”, wieża sięgnie 60 metrów. Będzie można spacerować w koronach drzew. Wieża ma być zlokalizowana u podnóża góry Świeradowiec. Podobne projekty w Europie i na świecie przyciągają rocznie setki tysięcy turystów.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

O krok od dużego pożaru

O tym jak niebezpieczny może być pożar sadzy w kominie przekonali się w sobotę mieszkańcy dużej kamienicy w Świeradowie – Zdroju. Gdyby nie szybka reakcja policjantów, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia, mogło dojść do dramatu.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Rusza rewitalizacja dworca

Blisko rok temu Świeradów-Zdrój pozyskał niemal 3 miliony na rewitalizację dworca kolejowego. Dziś formalności są niemal dopięte, a dworzec ma zyskać nowe oblicze do końca tego roku.

czytaj więcej

RMF FM przyjedzie do Świeradowa-Zdroju

Udało się! Dzięki waszym głosom Świeradów – Zdrój będzie w tym tygodniu "Twoim Miastem w Faktach RMF FM". Już w najbliższą sobotę, w malowniczo położonym kurorcie u podnóża Gór Izerskich, pojawi się żółty wóz satelitarny RMF FM, reporter stacji przez cały dzień będzie odkrywał uroki miejscowości.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Zabezpieczono kolejne automaty do gier

W dniu 11 stycznia 2018 r. funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu przy współudziale funkcjonariuszy Policji w Lubaniu w wyniku przeprowadzonej kontroli celno-skarbowej dokonali zatrzymania 3 urządzeń do gier w Świeradowie-Zdroju. O zdarzeniu poinformowali nas czytelnicy.

czytaj więcej

Nowoczesne autobusy w regionie

Samorząd województwa inwestuje w nowoczesny i niskoemisyjny tabor. Nowe pojazdy otrzyma oczywiście stolica Dolnego Śląska, jednak nie tylko. Do Świeradowa-Zdroju trafią trzy nowoczesne autobusy.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Awaria syreny alarmowej w OSP

Od kilkunastu dni nie działa syrena – selektywne powiadamianie – w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Świeradowie Zdroju, a strażacy ochotnicy o zdarzeniach informowani są telefonicznie.

czytaj więcej

Aktualizacja

Płonie budynek mieszkalny

Dziś około godziny 18.40 w jednym z budynków jednorodzinnych w Czerniawie - Zdroju wybuchł pożar. Budynek płonie i zagraża sąsiedniemu budynkowi wielorodzinnemu.

czytaj więcej

Zderzenie w Orłowicach

Deszczowy początek tygodnia przynosi kolejne zdarzenia drogowe. Kilka minut przed 13. w Orłowicach doszło do zderzenia śmieciarki z VW Golfem.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Kolejne podpalenie

Dziś przed godziną 15. w Świeradowie – Zdroju po raz kolejny płonął najbardziej „pechowy” budynek w kurorcie. Pechowy, bowiem o pożarach w przy ul. Kopernika 5 pisaliśmy już kilkakrotnie.

czytaj więcej

I Ty możesz POMÓC

Podaruj wyprawkę szkolną

Żywioł, który przetoczył się dwa tygodnie temu nad Polską, dotknął aż 101 gmin z trzech województw. Niosąc pomoc poszkodowanym rodzinom Świetlica Środowiskowa „UL”, działająca w Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie-Zdroju oraz dolnośląscy leśnicy przygotowali szeroko zakrojoną akcję pomocową. „I Ty możesz POMÓC” włączając się do akcji i darując wyprawki szkolne dla poszkodowanej w nawałnicy młodzieży.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Główna wygrana w Mini Lotto

To był szczęśliwy weekend dla osoby, która postanowiła wysłać kupon Mini Lotto w kolekturze przy ul. Zdrojowej w Świeradowie-Zdroju.

czytaj więcej

Linie kolejowe do przejęcia

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu w ramach prowadzonej w obszarze kolejowym działalności przystąpi do inwentaryzacji infrastruktury linii numer 308 (Jelenia Góra- Mysłakowice- Kowary Górne), 336 (Gryfów Śląski- Świeradów Zdrój), 340 (Mysłakowice- Karpacz).

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Elektryczne rowery miejskie dla mieszkańców

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Świeradowa Zdroju radni pochylili się m.in. nad dokonaniem przesunięć w budżecie na innowatorski projekt zakupu przez Miasto rowerów elektrycznych, które będą wypożyczane mieszkańcom do codziennego użytku – wyjazdów do pracy, do sklepu, czy znajomych.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |  Następna Ostatnia