Piątek, 22 czerwca 2018r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / Świeradów Zdrój / Linie kolejowe do przejęcia

Linie kolejowe do przejęcia

Linie kolejowe do przejęcia

Szlak pomiędzy przystankami Bielawa Wschodnia - Bielawa zachodnia

Foto: DSDiK

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu w ramach prowadzonej w obszarze kolejowym działalności przystąpi do inwentaryzacji infrastruktury linii numer 308 (Jelenia Góra- Mysłakowice- Kowary Górne), 336 (Gryfów Śląski- Świeradów Zdrój), 340 (Mysłakowice- Karpacz).

W dalszej kolejności zostanie przygotowana opinia techniczna mająca na celu określenie rzeczywistych potrzeb związanych z przywróceniem linii do eksploatacji. W ramach opinii zostanie wykonana analiza dla trzech wariantów rewitalizacyjnych zakładających trzy poziomy:

Poziom pierwszy: minimalny zakres remontowy, bez rewitalizacji peronów i przejazdów (tylko częściowy remont torowiska).

Poziom drugi: zakłada remont peronów i przejazdów (wraz z montażem sygnalizacji), ciągłą wymianę podkładów kolejowych wraz z przymocowaniami.

Poziom trzeci: kompleksowa wymiana toru (na bezstykowy) wraz z całą infrastruktura okołotorową.

Zakończenie inwentaryzacji wraz z przygotowaniem opinii (dla trzech wariantów rewitalizacyjnych) ze względu na rozległość sieci planowane jest na koniec września 2017.

Analogiczne działania zostaną podjęte w stosunku do linii numer 341 (Dzierżoniów Śląski-Bielawa Zachodnia), 322 (Kłodzko Nowe- Stronie Śląskie), 318 (Krzelów-LesznoDworzec Mały). Zakończenie inwentaryzacji wraz z przygotowaniem opinii (dla trzech wariantów rewitalizacyjnych) ze względu na rozległość sieci planowane jest na koniec września 2017.

Autor: DSDiK/red.
comments powered by Disqus