Piątek, 22 czerwca 2018r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / Świeradów Zdrój / Podaruj wyprawkę szkolną

I Ty możesz POMÓC

Podaruj wyprawkę szkolną

Podaruj wyprawkę szkolną

Foto: Lasy Państwowe

Żywioł, który przetoczył się dwa tygodnie temu nad Polską, dotknął aż 101 gmin z trzech województw. Niosąc pomoc poszkodowanym rodzinom Świetlica Środowiskowa „UL”, działająca w Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie-Zdroju oraz dolnośląscy leśnicy przygotowali szeroko zakrojoną akcję pomocową. „I Ty możesz POMÓC” włączając się do akcji i darując wyprawki szkolne dla poszkodowanej w nawałnicy młodzieży.

„Dolnośląscy leśnicy pomogą dzieciom z gmin dotkniętych skutkami katastrofalnych wiatrów. Zapraszają 80 dzieci na tygodniowy pobyt do Kotliny Kłodzkiej i Gór Izerskich” – czytamy na stronach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. „Pamiętając katastrofalną powódź tysiąclecia w 1997 roku oraz bezinteresowną pomoc niesioną przez ludzi z całej Polski dzieciom naszego regionu, leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu oferują swoją pomoc i zapraszają dwie grupy autokarowe (ok. 80 dzieci) na Dolny Śląsk.

Tygodniowy pobyt jednej grupy w Kotlinie Kłodzkiej, a drugiej w Górach Izerskich pozwoli dzieciom z gmin dotkniętych kataklizmem choć na chwilę zapomnieć o własnych tragicznych przeżyciach, a ich rodzicom da więcej czasu na prace przy usuwaniu skutków żywiołu. Dolnośląscy leśnicy oferują dzieciom bezpłatny transport, zakwaterowanie, wyżywienie oraz całodzienną opieką wypełnioną programem edukacyjno-turystycznym.”  

Na zaproszenie Nadleśnictwa Świeradów w dniach 25.08-01.09.2017r. Świeradów-Zdrój będzie gościł pięćdziesięcioosobową grupę dzieci z poszkodowanych regionów. Pierwsza grupa z okolic Torunia dotrze do Świeradowa-Zdroju w piątek, druga z okolic Gdańska dotrze na miejsce w sobotę. Podczas pobytu młodzież będzie wypoczywać, zwiedzać, bawić się i aktywnie spędzać czas.  

Osoby WIELKIEGO SERCA, które chcą wspomóc rodziny poszkodowane podczas nawałnicy, mogą przynosić wyprawki szkolne (nowe) dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat i inne materiały trwałe.

Zapraszamy w dniach 25/26.08.2017r. w godz., 8.00 -15.00 do Świetlicy Środowiskowej „UL”. W sobotę zbiórka odbywać się będzie w ramach Festynu integracyjno-profilaktycznego pt „Postaw na Rodzinę i Bezpiecznie z Odblaskiem Wędruj do Szkoły”. Natomiast w dniach 26-31.08.2017r. zbiórka prowadzona będzie w Nadleśnictwie Świeradów w godz. 8.00-15.00. Zebrane DARY SERCA zostaną zawiezione i przekazane do Sztabów Kryzysowych z Borów Tucholskich.  

Osoby, instytucje, które chcą włączyć się do akcji i ufundować dzieciom podczas pobytu inne atrakcje proszone są o kontakt pod nr 665 733 443 lub 667600093.
Organizator: Świetlica Środowiskowa „UL”

Autor: UL/red.
comments powered by Disqus