Piątek, 22 czerwca 2018r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / Świeradów Zdrój / Kolejne podpalenie

Świeradów-Zdrój

Kolejne podpalenie

Kolejne podpalenie

Foto: Mateusz Szumlas

Dziś przed godziną 15. w Świeradowie – Zdroju po raz kolejny płonął najbardziej „pechowy” budynek w kurorcie. Pechowy, bowiem o pożarach w przy ul. Kopernika 5 pisaliśmy już kilkakrotnie.

Najprawdopodobniej podpalenie było przyczyną kolejnego pożaru. Budynek przy Kopernika 5 swego czasu wynajmowany był przez świeradowski magistrat na funkcje socjalne. - Na początku ktoś podpalił drzwi i tu ustalono, że sprawcą był jeden z lokatorów, na tle jakiegoś wewnętrznego konfliktu. Miesiąc temu spłonęła doszczętnie stodoła przynależna do budynku. Minęły dwa - trzy tygodnie i spalił się cały budynek - opowiadał nam w listopadzie 2015 roku radny Bartosz Kijewski.

Po kilkukrotnych podpaleniach, zniszczony obiekt zaczął popadać w ruinę. Nieruchomość i kwestia rozliczeń za poniesione straty mogły być też tłem konfliktu między sekretarz gminy a burmistrzem o czym pisaliśmy w materiale „Awantura w magistracie”, w kwietniu tego roku.

Dziś po raz czwarty do płonącego budynku została wezwana straż pożarna. W akcji gaśniczej udział biorą trzy jednostki PSP z Lubania, dwie OSP ze Świeradowa-Zdoju i OSP z Pobiednej.

Autor: red.
comments powered by Disqus