Sobota, 18 sierpnia 2018r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

Strona główna / Turystyka

Turystyka

Prze nami podniebny spektakl

Dziś noc spadających gwiazd

Już dziś czeka nas nie lada widowisko, przed nami noc spadających gwiazd. To doskonała okazja na wypowiadanie życzeń i to w masowych ilościach, w fazie kulminacyjnej będzie spadało sto gwiazd na godzinę. Najwięcej spadających gwiazd ma pojawić się w okolicach gwiazdozbioru Perseusza.

czytaj więcej

Turysto sprawdź czy wykąpiesz się w Bałtyku!

Sanepid zamknął już 20 kąpielisk nad Bałtykiem ze względu na zakwit sinic. Niedostępne dla plażowiczów są kąpieliska w Dębkach, Karwieńskich Błotach Drugich, Karwii (wejście nr 43 i 45), Ostrowie, Jastrzębiej Górze (wejście nr 22, 23, 25), Chłapowie (wejście nr 12 i 13), Władysławowie (wejście nr 3, 4, 6, 9, 10), Chałupach (wejście nr 22) oraz Jastarni (“Ogrodowa”, “ Nadmorska - Plażowa, “Zdrojowa”, “Leśna”).

czytaj więcej

Mariusz "Dragu" Dragan

Strzecha Akademicka inaczej

Wybierając się osobiście na Strzechę Akademicką nie zobaczymy takich obrazów. Mariusz Dragan wybrał się w Karkonosze z odpowiednim sprzętem, aby zrobić kilunastosekundowy film techniką timelapse.

czytaj więcej

Turystka spadła z wysokości

Powinniśmy pamiętać, że w górach potrafi być niebezpieczne, również przy pięknej pogodzie. Wczoraj przekonała się o tym turystka, która padła ofiarą swojej lekkomyślności.

czytaj więcej

Transgraniczne spacery wiosenne 2018

Wędrówka edukacyjną ścieżką planetarną, Astro Izery „od Słońca do Neptuna”. Zapraszamy miłośników przyrody do udziału w transgranicznych spacerach wiosennych, które odbędą się w sobotę 09.06.2018 r.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Ścieżki rowerowe singltrek

Ścieżki Singltrek pod Smrkiem są unikatowym projektem w Europie Środkowej. To w przemyślany sposób zaprojektowana sieć leśnych ścieżek dla rowerzystów, wijących się pomiędzy drzewami i wśród leśnych polan, które są budowane i utrzymywane według ścisłych zasad przy maksymalnym poszanowaniu okolicznej przyrody.

czytaj więcej

Karkonoski Park Narodowy

Otwarty szlak przez Biały Jar

Strażnicy Karkonoskiego Parku Narodowego i leśnicy z Obwodu Ochronnego Śnieżka przekopali śnieg zalegający w Białym Jarze na żółtym szlaku, dzięki czemu można już wędrować z Białego Jaru do Strzechy Akademickiej.

czytaj więcej

Rozpoczynasz sezon rowerowy?

Te porady medalistki olimpijskiej mogą ci się przydać

Wreszcie czuć wiosnę. Dla wielu osób oznacza to rozpoczęcie sezonu rowerowego. Nie wszyscy wiedzą jednak, jak należycie przygotować się do jazdy. Medalistka olimpijska w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska udziela kilku wartościowych porad.

czytaj więcej

Torfowiska Doliny Izery na liście obszarów Ramsar

Największy w Polsce kompleks torfowisk górskich - Torfowiska Doliny Izery o powierzchni 530 ha, które nie mają odpowiednika w innych częściach kraju, znalazły się na liście obszarów wodno-błotnych o międzynarodowym znaczeniu chronionych Konwecją Ramsarską.

czytaj więcej

ITB Berlin 2018

Nagroda dla filmu promującego Górne Łużyce

Film promujący Górne Łużyce zdobył główną nagrodę podczas trwających właśnie największych targów turystycznych na świecie ITB in Berlin. Film przedstawia fascynujące obrazy z Bautzen, Görlitz, Kamenz, Löbau, Zittau, a także Lubania.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |  Następna Ostatnia