Środa, 21 marca 2018r.

Imieniny: Lubomira, Benedykta

Strona główna / Turystyka

Turystyka

Torfowiska Doliny Izery na liście obszarów Ramsar

Największy w Polsce kompleks torfowisk górskich - Torfowiska Doliny Izery o powierzchni 530 ha, które nie mają odpowiednika w innych częściach kraju, znalazły się na liście obszarów wodno-błotnych o międzynarodowym znaczeniu chronionych Konwecją Ramsarską.

czytaj więcej

ITB Berlin 2018

Nagroda dla filmu promującego Górne Łużyce

Film promujący Górne Łużyce zdobył główną nagrodę podczas trwających właśnie największych targów turystycznych na świecie ITB in Berlin. Film przedstawia fascynujące obrazy z Bautzen, Görlitz, Kamenz, Löbau, Zittau, a także Lubania.

czytaj więcej

GOPR Karkonosze

Karkonosze śmiertelnie niebezpieczne

Karkonosze po raz kolejny udowadniają, że zimą potrafią być śmiertelnie niebezpieczne. Wczoraj dwójka turystów została dosłownie zwiana zE szlaku i znalazła się tuż nad żlebami Wielkiego Śnieżnego Kotła. Konieczna była interwencja Karkonoskiej Grupy GOPR.

czytaj więcej

20 proc. więcej Polaków wyjedzie w tym roku na ferie

Ferie to najpopularniejszy okres wyjazdów zimowych Polaków. To przede wszystkim czas wyjazdów rodzinnych, który coraz częściej spędzamy za granicą. W tym roku ponad 20 proc. więcej klientów wyjedzie w okresie ferii z biurami podróży na wakacje, w porównaniu do roku poprzedniego.

czytaj więcej

KPN

Zagrożenie lawinowe

Amatorzy górskich wycieczek będą musieli zmienić plany. Ze względu na zagrożenie lawinowe Karkonoski Park Narodowy zamknął część szlaków.

czytaj więcej

Komunikat

UWAGA - zdemontowane bariery!

Łańcuchy i barierki na czerwonym szlaku nad Śnieżnymi Kotłami oraz Kotłami Wielkiego i Małego Stawu zostały zdemontowane. Zbliżanie się do krawędzi Kotłów grozi upadkiem z wysokości.

czytaj więcej

PTSM

Pięć dni w Karkonoszach

Mimo deszczowej i wietrznej pogody ponad 440 turystów skorzystało z okazji i wzięło udziału w XIX Międzynarodowym Rajdzie Górskim Euroregionu NYSA „KARKONOSZE 2017”.

czytaj więcej

Zamek Czocha

Tajny Zamek Czocha - Tajemnice Regionu

W ostatnią sobotę października (28.10.) od godziny 11:00 na Zamku Czocha swoją ucztę będą mieli miłośnicy historii, regionu oraz Ci, których do czerwoności rozgrzewa eksploracja, a także sposoby jej prowadzenia.

czytaj więcej

„Turystyka Łączy Pokolenia”

Jesień na Łużycach

Oddział Łużycki PTSM oraz Osiedlowe Koło PTTK w Lubaniu organizuje w dniu 21 października 2017 r. (sobota) pieszą wycieczkę dookoła Lubania na trasie długości 10 i 15 km według zasad IVV pod nazwą: JESIEŃ NA ŁUŻYCACH.

czytaj więcej

Informacja o utrudnieniach

Remont stref wypoczynkowych w KPN

Rozpoczynamy prace remontowe stref wypoczynkowych w kilku miejscach w Karkonoskim Parku Narodowym. Brukowana nawierzchnia, nowe ławostoły i kosze pojawią się najpierw w rejonie Szklarskiej Poręby: przy Kukułczych Skałach, przy szlaku czerwonym na Halę Szrenicką, przy tzw. strefie p.poż. oraz przy Wodospadzie Kamieńczyka.

czytaj więcej

Rajd rowerowy

"Zakończenie sezonu rowerowego 2017"

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Towarzystwo Cyklistów „Orzeł” w Siekierczynie zaprasza w dniu 30 września 2017 r. na Rajd Rowerowy „Zakończenie sezonu Rowerowego 2017”.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |  Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Jan Frąckowiak

  żył 85 lat

  Zm. 19.03.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 22.03.2018 o godz. 13:00

  na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

  o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku Rodzina

  Pogrzeb organizuje ZGiUK Lubań