Środa, 21 marca 2018r.

Imieniny: Lubomira, Benedykta

Strona główna / Turystyka / Odkryj Lubań z przewodnikiem

Odkryj Lubań z przewodnikiem

Odkryj Lubań z przewodnikiem

Foto: ŁCR

Mueum Regionalne w Lubaniu serdecznie zaprasza na spotkanie „Odkryj Lubań z przewodnikiem”. Udział w spotkaniu będzie okazją do poznania nowych wykwalifikowanych przewodników i wysłuchania wykładu historycznego. Niespodzianką będzie odsłonięcie nowo zakupionego przez Muzeum Regionalne, cennego obrazu.

Spotkanie, podczas którego nastąpi wręczenie certyfikatów nowym przewodnikom po Lubaniu jest ukoronowaniem kursu, prowadzonego przez Łużyckie Centrum Rozwoju i Muzeum Regionalne w Lubaniu. W 2016 roku kwalifikacje przewodnika turystycznego po Lubaniu, potwierdzone zdanym egzaminem, uzyskało 16 osób. Są wśród nich pasjonaci historii, działający w terenie przewodnicy i pracownicy miejskich instytucji.

Spotkanie rozpocznie się krótką prezentacją umiejętności świeżo upieczonych przewodników. Zakończy się wykładem historycznym dr. Łukasza Tekieli, dotyczącym bezpieczeństwa Lubania w epoce wczesnonowożytnej, na który serdecznie zapraszamy mieszkańców Lubania i wszystkich zainteresowanych. Dyrektor Muzeum Regionalnego odsłoni również nowo zakupiony wielkoformatowy, cenny obraz.

Na spotkanie zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Lubaniu w ratuszu, 23 listopada (środa) br., godz. 16.00.

Autor: ŁCR
comments powered by Disqus