Wtorek, 22 maja 2018r.

Imieniny: Heleny, Wiesławy, Ryty

Strona główna / Turystyka / Kolejne szlaki zamknięte

KPN

Kolejne szlaki zamknięte

Kolejne szlaki zamknięte

Foto: pixabay.com

Z powodu zagrożenia lawinowego Karkonoski Park Narodowy zamknął kolejne szlaki.

Z powodu zagrożenia lawinowego zamknięty został szlak niebieski od Domku Myśliwskiego do schroniska Samotnia. Dojście do schroniska jest możliwe zimowym obejściem, czyli drogą transportową i szlakiem od strony Strzechy Akademickiej.

Zamknięte w rejonie Karpacza są już także: szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki, Droga Jubileuszowa na Śnieżkę i szlak żółty przez Biały Jar, a szlaki biegnące krawędziami kotłów polodowcowych zostały przesunięte na zimowy przebieg, z dala od nawisów śniegu.

W rejonie Szklarskiej Poręby zamknięty jest szlak żółty ze schroniska Pod Łabskim Szczytem w rejon Śnieżnych Kotłów. Jest wyznaczone jego zimowe obejście od schroniska do tzw. Czeskiej Budki, czyli w pobliże Łabskiego Szczytu. Zamknięty jest również szlak zielony, czyli Ścieżka nad Reglami. Wyłączony jest odcinek biegnący dnem Śnieżnych Kotłów od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem. Do tego szlak czerwony przez Wielki Szyszak zmienił już swój przebieg na zimowy, czyli biegnie obecnie w pobliżu szczytu, po czeskim, południowym stoku góry.

Autor: KPN
comments powered by Disqus