Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 26 listopada 2024 12:43
Reklama dotacje rpo
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Kolejne badanie sztolni

Dziś po raz kolejny do sztolni na Kamiennej Górze opuszczono kamery.
Kolejne badanie sztolni

Jak czytamy na profilu społecznościowym Tomasza Bernackiego, który zainicjował poszukiwania poniemieckich sztolni na Kamiennej Górze, dziś po raz kolejny opuszczono tam kamery. Do dzisiejszego badania wykorzystano mocniejsze światło dzięki czemu sztolnie udało się obejrzeć na około 20 metrów w obie strony. Poszukiwacze w sztolni biegnącej we wschodnim kierunku zaobserwowali dwa dziwne jasne pasy. Nie wiadomo czy to odbicie lampy na skale, czy obiekt pozostawiony przez opuszczających sztolnie Niemców. Wkrótce więcej zdjęć zaprezentuje Grupa Eksploracyjna Miesięcznika Odkrywca.

 


Kolejne badanie sztolni

Kolejne badanie sztolni

Kolejne badanie sztolni

Kolejne badanie sztolni


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

JerzyJerzy 12.04.2018 10:35
Żenada. Sztolnie zostały już spenetrowane wkrótce po ustaniu w Lubaniu działań wojennych.Kamienna Góra przez około 6 miesięcy po wojnie była obszarem zamkniętym. Rosjanie bardzo dobrze spenetrowali te chodniki. Jeśli nawet coś tam było dawno to wyciągnęli. Po sprawdzeniu podziemi chodniki wysadzili. Cmentarzyk na Kamiennej Górze jest miejscem pochówku Rosjan, którzy zginęli podczas penetrowania tych sztolni. Ot i cała tajemnica. Temat "sensacyjnego" odkrywania sztolni wraca ostatnimi czasy przy okazji każdych wyborów. Nadmuchiwanie z tego sensacji za publiczne pieniądze w obliczu kampanii wyborczej do samorządu jest co najmniej słabe w sytuacji gdy miasto nie oferuje młodym ludziom praktycznie nic. Większość już dawno wyjechała a Ci co zostali i tak się pakują.

12345i 12.04.2018 13:37
No i wszystko jasne - a jak fryce wyjeżdżali stąd to zostawili kartę - Tu znajdziecie ciekawe rzeczy drzwi otwarte

Greg 12.04.2018 17:56
Święta racja!Wszystko po wojnie zwinęli ci co mieli okazje.Ale jak ktoś ma w głowie takie głupoty jak wiercenie dziur w ziemi i jeszcze dostaje na to kasę i pozwolenie to wtedy takie teatrzyki są robione.

Sturmbannführer Ollenhauer 12.04.2018 03:32
Kto wysadza wejścia do pustych szolni?

Herakliusz 11.04.2018 21:20
Zaprawdę powiadam Wam - jak nie "złoty pociąg" to "Bursztynowa komnata" - coś tam musi być. Lubań czeka na sensację,,,!

Greg 11.04.2018 20:50
Mam nadzieje,że takie ceregiele nie są opłacane z pieniędzy podatników bo gra jest nie warta świeczki.To nie jest twierdza w Kłodzku,bez jaj,kawałek odkrytego chodnika jakich wiele w Polsce.Co tam może być???hmmm...wózki,szyny,proch,drewno,lampy.No bez jaj inwestować Polskie pieniądze w kilka śmieci które należały do agresantów????

Gizmo 12.04.2018 00:02
Odwierty sponsorował Urząd Miasta, także kasa państwowa czyli nasza. Dalszymi badaniami podziemia zajmie się Miesięcznik Odkrywca.

Pio Mowcz 15.04.2018 00:40
Ja myślę że warto. To jest kawałek historii tych ziem.Warto zajrzeć, zbadać i opublikować to co się tam znalazło. Nieważne czy to jest złoty pociąg , bursztynowa komnata czy zardzewiałe wagoniki. Ktoś to kiedyś wykopał w jakimś celu. Tu poświęcony został ludzki pot, krew i życie. Warto chociaż spróbować odgadnąć dlaczego, po co, kto. Wartość finansowa znaleziska nie jest do końca ważna. Ważne jest odkrywanie zapomnianego i przekazywanie tego dalej.

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
manukultura
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama