- W związku z zamknięciem szkół z powodu zagrożenia koronawirusem udostępniamy bezpłatnie naszą platformę e-learningową wszystkim uczniom i wszystkim szkołom podstawowym w Polsce. Uczniowie klas 4-8 znajdą tam kompletny program nauczania ze wszystkich przedmiotów w atrakcyjnej, innowacyjnej i angażującej formie - powiedział Mariusz Truszkowski, założyciel Szkoły w Chmurze.
Każdy uczeń chcący skorzystać z platformy dostępnej pod adresem szkolawchmurze.org, dostaje login i hasło, dzięki którym będzie mógł kontynuować naukę w swojej klasie przez internet. Po zalogowaniu się do serwisu będzie mógł samodzielnie lub w uzgodnieniu z nauczycielem czy rodzicem wybrać przedmiot, którego chce się w danej chwili uczyć oraz konkretne zagadnienie przedstawione w formie karty pracy.
Nauka na platformie polega na wypełnianiu kart pracy, czyli różnorodnych testów i zadań otwartych, pozwalających utrwalić zdobytą wiedzę. W jej trakcie uczniowie mogą otrzymać wskazówki i podpowiedzi, a także sugestie dotyczące dostępnych przez internet źródeł, z których mogą skorzystać. Materiały uzupełnione są o linki do dodatkowych, wartościowych materiałów - w tym podręczników dostępnych na oficjalnej platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl.
O zajęcia dla swoich uczniów zadbał ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu. - Korzystamy w szkole z platformy G Suite dla Szkół i Uczelni - chmury z Classroomu. Zajęcia działają już w przypadku przedmiotów ekonomicznych. Dzisiaj wdrażamy pozostałe przedmioty. Uczniowie będą pracowali w różnej formie e-lerningowej - mówi Renata Czuj, dyrektor szkoły.
Z niektórych przedmiotów jak na przykład z historii czy WOS-u przeprowadzane będą wideokonferencje. Wykłady przeprowadzane mają być też z matematyki. W innych przypadkach uczniowie otrzymają zadania pisemne, a następnie rozwiązane będą odsyłali nauczycielom. Ci polecą też uczniom oglądanie konkretnych filmów. Jak podkreślała w rozmowie z nami Renata Czuj na zajęciach zależy zwłaszcza maturzystom. Ci z biblioteki zabrali ze sobą do domów masę książek.
- Platformę wdrożyliśmy dwa lata temu. Do tej pory jakoś specjalnie nie było potrzeby z jej korzystania. Teraz jest nam teraz bardzo pomocna. Na dniach za jej pośrednictwem będę organizowała radę pedagogiczną - zakończyła dyrektor lubańskiej placówki.
Napisz komentarz
Komentarze