Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama włączenie społeczne
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Bezpieczeństwo podczas 26 Finału WOŚP

14 stycznia br. dolnośląscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach województwa pojawi się większa liczba patroli. Spokój podczas finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.
Bezpieczeństwo podczas 26 Finału WOŚP

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP mieszkańcom Dolnego Śląska czuwać będą m.in. policjanci prewencji, ruchu drogowego i kryminalni. Funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę m.in. na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci, a także będą prowadzić działania informacyjno – edukacyjne.

Sami też jednak musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Poniżej kilka wskazówek.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

  • Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza,
  • Identyfikator musi mieć logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
  • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu,
  • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

W przypadku podejrzenia, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, powinniśmy skontaktować się z Policją (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) bądź też strażą miejską/gminną (numer telefonu alarmowego 986). Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla wolontariuszy:

  • Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

- centra handlowe, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony,
- główne ciągi komunikacyjne,
- miejsca dobrze oświetlone,
- miejsca, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych,
- miejsca objęte monitoringiem kamer, itp.

  • Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.
  • Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.
  • Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Wszystkim wolontariuszom życzymy bezpiecznego kwestowania.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Szczepienie
wystawa
pchli targ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: LeśnaTreść komentarza: Jakiś bliski kolega Szymcia, że znasz historię jego przynależności partyjnej :))) To spytaj koleżki, ile przewoźnik zapłacił za realizowanie zlecenia niezgodnie z umową? Szymcio się nie pochwalił? Może zapomniał wyegzekwować :))) A może poczytaj o zmowie przetargowej na transport publiczny? Naiwny. Cała mała przedsiębiorczość w Leśnej pada przez sieciówki, które wyrastają jak grzyby po deszczu. To jest dopiero patologia, że bogacą się tylko nieliczni wyprzedając nieruchomości zagranicznym koncernom, bo polski biznes się już po prostu nie opłaca. Zandberg jak Szymcio, mówi i mówi, a nic kompletnie z tego nie wynika.Data dodania komentarza: 18.02.2025, 12:29Źródło komentarza: Zandberg w Świeradowie-Zdroju będzie mówił o patodeweloperce. Dziś było o „układach” w samorządachAutor komentarza: AmbrożyTreść komentarza: Za pół roku znowu będą na wolności i znowu naćpani będą zatrzymani i po raz kolejny będziemy czytać,że są znani policjiData dodania komentarza: 18.02.2025, 11:59Źródło komentarza: Lubanianka straciła prawo jazdy, pasażer z metamfetaminąAutor komentarza: kursonTreść komentarza: A co ciekawego ma do wybelkotania memcen ? Jakiś pseudo stand up zrobi i poleje piwko specjalistom od ekonomi ?Data dodania komentarza: 18.02.2025, 11:56Źródło komentarza: Zandberg w Świeradowie-Zdroju będzie mówił o patodeweloperce. Dziś było o „układach” w samorządachAutor komentarza: AnonimowoTreść komentarza: Po co będą robić skoro przy pierwszej kontroli i tak zabiorą. W tych czasach niestety Nikt nad tym nie ma kontroli i raczej mieć nie będzie a auto za 1000zl to nie problem .Data dodania komentarza: 18.02.2025, 11:50Źródło komentarza: Zderzenie na ul. 3 Maja w Olszynie. Sprawca uciekł
ReklamaPowiat Lubań
Reklama