Prawie 60 proc. cudzoziemców w województwie dolnośląskim posiadających zezwolenia na pobyt to osoby w przedziale wiekowym 20 – 39 lat, a 24 proc. w przedziale 40 - 59 lat. Nieznacznie przeważają mężczyźni – 23 tys. osób (57 proc.), w porównaniu do 17 tys. kobiet.
Cudzoziemcy chcący osiedlić się i zalegalizować swój pobyt w Polsce składają w urzędach wojewódzkich wnioski o zezwolenia na pobyt. Osoby spełniające warunki wydania zezwolenia otrzymują dokumenty potwierdzające ich prawo pobytu w kraju. Najczęściej jest to karta pobytu lub dokumenty wydawane obywatelom państw członkowskich Unii Europejskiej.
Wśród najpopularniejszych typów dokumentów posiadanych przez obcokrajowców w województwie dolnośląskim dominują zezwolenia na pobyt czasowy – 53 proc., zarejestrowany pobyt obywatela UE - 21 proc. oraz zezwolenia na pobyt stały – 20 proc.
Powyższe dane nie uwzględniają osób przebywających w Polsce tymczasowo w ramach ruchu bezwizowego lub na podstawie wiz. Nie obejmują również zezwoleń na pobyt czasowy, których okres ważności został tymczasowo wydłużony ze względu na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii.
Napisz komentarz
Komentarze