Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 5 listopada 2024 07:26
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Księstwo Czocha. Kuglarze i turniej rycerski - fotogaleria

W ubiegły weekend Zamek Czocha przeniósł się w czasie do wieku XIV, kiedy zamkiem władał król, zwany przez najbliższych Czochem. Zamkowe dziedzińce zmieniły się w prawdziwą arenę średniowiecznych wesołków, kuglarzy i reprezentantów antycznego mimu. Zabawę uświetniały walki rycerskie.
  • Źródło: Powiat Lubań
Księstwo Czocha. Kuglarze i turniej rycerski - fotogaleria

Podczas spaceru, goście księstwa mogli zatrzymać się przy stoisku powroźniczym i skręcić sznur, ale także zmierzyć się z najstarszą bronią miotającą, czyli łukiem i strzałą. Po zamkowych ogrodach przechadzała się królewska para, a nadworny kat z uporem szukał wiedźmy na zamku.

Gdy wybiła godzina 16:00 rozpoczął się turniej wyłaniający Księcia Czochy! Na śmiałków czekała wspaniała nagroda - ręka księżniczki. Ryzykantów nie brakowało i po ciężkich konkurencjach udało się wyłonić zwycięzcę, któremu sam król oddał rękę swojej córki.

Dworska zabawa okraszona muzyką na żywo. Najlepsi grajkowie i bardowie umilali czas swoimi balladami, pomiędzy którymi snuły się opowieści o zamkowych legendach. Księstwo Czocha z przytupem zamknęło festiwalowy rok, który z dumą możemy zaliczyć do bardzo ekspresyjnego.

Organizatorami tegorocznej edycji był Powiat Lubański, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Zamek Czocha. Patronat nad tegoroczną edycją sprawowali Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego,  Walery Czarnecki, Starosta Lubański oraz Jarosław Kuczyński, Dyrektor Zamku Czocha.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mieszko z puszczy 01.10.2022 06:22
No zabawa zabawa a mury się sypią kiedy remonty oraz inwestycję w zamek bo oferta słaba czas do ministra Gińskiego napisać o pomoc ale kto to zrobi samorząd nie więc kto

MałaMi 30.09.2022 10:03
Pierwsze słyszę....

Reklama
Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
wystawa
konkurs poetycki
11 listopada
manukultura
Wędrowiec
11 Listopada
Chagall
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarudaTreść komentarza: Dlatego dzieci powinny brać na cukierki a nie cukierki. Proste i bezpieczne rozwiązanie. Już widzę jak się zagotujecie miejscowi.Data dodania komentarza: 5.11.2024, 04:18Źródło komentarza: Cukierki z igłami pojawiły się też w naszym regionieAutor komentarza: TokarzTreść komentarza: Może któreś z twoich rodziców pracuje w zgiuku? Zawsze można przewinąć temat :) Btw. Na coś idą nasze *** podatkiData dodania komentarza: 5.11.2024, 02:18Źródło komentarza: Lubań. Pomnik po niedzielnym wypadku nieposprzątany, dlaczego?Autor komentarza: avantiTreść komentarza: Miejmy nadzieje, ze przy sprzataniu nie zapomna zabrac tej paskudnej zoltej donicy z AliExpress., bo pasuje tam ona jak piesc do nosa. Na odszkodowanie nie ma raczej co liczyc, bo ten rozwalony cokol i schodki wygladaja niewiele gorzej niz miejsca w ktore samochod nie wjechal. To wstyd dla wladz miasta, aby przez lata zaniedban miejsce pamieci w samym centrum miasta wygladalo dokladnie tak jak amfiteatr. Zamiast tracic pieniadze na nikomu niepotrzebne termy powinno sie te srodki skierowac wlasnie tutaj.Data dodania komentarza: 5.11.2024, 01:23Źródło komentarza: Lubań. Pomnik po niedzielnym wypadku nieposprzątany, dlaczego?Autor komentarza: UbezpieczonyTreść komentarza: To chyba razem prowadziliśmy tego 4dzika 🤣 co racja to racja, płacimy podatki, sratki, wywóz kur śmieci sortowanych itd. to zapraszam do sprzątania pomnika.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 23:54Źródło komentarza: Lubań. Pomnik po niedzielnym wypadku nieposprzątany, dlaczego?
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama