15 grudnia koalicjanci spotkali się, aby porozmawiać o pierwszym produkcie, który odwoływałby się do lokalnych surowców skalnych. Mowa o geopuzzlach, które mają reprezentować całą koalicję geoturystyczną.
Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania Muzeum Ziemi z przewodnikiem. Następnie w jednej z pomieszczeń muzealnych wygłoszono referaty. Łukasz Tekiela, dyrektor Muzeum Regionalnego w Lubaniu opowiedział o ametystach – minerałach powszechnie rozpoznawalnych, symbolizujących Sudety. Lider koalicji przybliżył historię poszukiwań tychże minerałów w Karkonoszach. Dyskusję na temat sposobów promocji gadżetów z surowców mineralnych i skalnych na przykładzie puzzli poprowadził Arkadiusz Lipin, pracownik Promocji Miasta Szklarska Poręba. Natomiast Aleksandra Skolak z Granitowej Galerii w Strzegomiu zaprezentowała problematykę produkcji pamiątek i gadżetów turystycznych z lokalnych produktów skalnych.
Koalicjanci uzgodnili, że pierwszy wspólny gadżet promocyjny w postaci geopuzzli, wykonanych z dolnośląskich skał, zostanie wydany w 2023 roku.
Gmina Miejska Lubań, Szklarska Poręba, Karkonoski Park Narodowy, Muzeum Minerałów w Szczawnie-Zdroju, Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój, Lubię Lubań, Informacja Turystyczna Lubań, Gmina Leśna, Granitowa Galeria ze Strzegomia, Miasto Złotoryja, Gmina Mirsk.
Napisz komentarz
Komentarze