Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu prowadzi śledztwo dotyczące wytwarzania znacznych ilości środków odurzających.
Zlikwidowano laboratorium metamfetaminy
W toku śledztwa funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Bogatyni funkcjonuje laboratorium metamfetaminy. W trakcie przeszukania pomieszczenia funkcjonariusze zabezpieczyli linię produkcyjną w trakcie wytwarzania środków odurzających. Ujawniona linia i urządzenia umożliwiały wprowadzenie na rynek znacznych ilości narkotyków.
W lokalu zatrzymany został mężczyzna, który wytwarzał znaczne ilości środków odurzających. Po doprowadzeniu do Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej prokurator ogłosił mu zarzuty popełnienia przestępstw z art. 53 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a także z art. 263 par. 2 kodeksu karnego. Mężczyzna nielegalnie posiadał bowiem broń i amunicję.
Majątek sprawcy został zabezpieczony
Prokuratorzy niezwłocznie podjęli również działania zmierzające do zabezpieczenia środków pieniężnych, które mogły pochodzić z przestępstwa dystrybucji narkotyków. W ich efekcie doszło do nawiązania współpracy z pracownikami jednego z banków oraz Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej.
Na skutek tych działań ujawniono i zablokowano transakcję wypłaty kwoty 1 milionów złotych. Dodatkowo zabezpieczono środki i składniki majątkowe na łączną kwotę ponad 2 milionów 500 tysięcy złotych.
Osobom powiązanym rodzinnie z podejrzanym o produkcję narkotyków prokurator przedstawił zarzuty dotyczące prania brudnych pieniędzy.
Podejrzani trafili do aresztu
Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy dla Wrocławia - Śródmieścia zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy w stosunku do wszystkich trzech podejrzanych. W śledztwie kontynuowane są intensywne działania ukierunkowane na spowodowanie, aby osoby zaangażowane w popełnienie przestępstw nie zachowały jakichkolwiek korzyści z ich popełnienia, a także by ponieśli dotkliwe kary, w tym o charakterze finansowym.
Napisz komentarz
Komentarze