Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 26 listopada 2024 11:23
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

1 czerwca Holi Święto Kolorów na lubańskim targowisku

Holi Święto Kolorów co sezon opanowuje około 300 różnych miejsc na mapie Polski, na dobre pokrywając je radosnymi barwami! Już w ten czwartek zawita do Lubania.
1 czerwca Holi Święto Kolorów na lubańskim targowisku

Holi Święto Kolorów to polska edycja jednego z najradośniejszych wydarzeń, o jakich można było usłyszeć w ostatnich sezonach. Impreza przywędrowała do nas z Indii, gdzie jest uznawana za święto radości właśnie. W Polsce i Europie bardzo pozytywnie przyjęła się szczególnie wśród młodych ludzi, którym ogromną frajdę sprawia obsypywanie się nawzajem proszkami o wszystkich kolorach tęczy. Proszki są w pełni nieszkodliwe dla człowieka, zmywalne z ciała, włosów i ubrań. W ich skład wchodzą barwniki spożywcze, talk i mąka.

W Lubaniu Holi Święto Kolorów odbędzie się 1 czerwca na lubańskim targowisku przy ul. Podwale. Ta darmowa, plenerowa impreza muzyczna potrwa od 16 do 19.

Co właściwie czeka na uczestników i zainteresowanych Holi Święto Kolorów?

Na Holi Święto Kolorów zaproszeni mogą czuć się  wszyscy: starsi i młodsi, całe rodziny z dziećmi, uczniowie i studenci. Podczas wydarzenia – co 30 minut – na sygnał DJ-a wszyscy obrzucają się proszkami w kolorach tęczy. Proszki będzie można nabyć na terenie imprezy w wyznaczonych do tego punktach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Marzena 02.06.2023 18:01
Durne do potęgi

Bolek 02.06.2023 15:23
Głupie bardzo ,żeby rodzic prał po tym cyrku

Bolek 02.06.2023 15:23
Głupie bardzo ,żeby rodzic prał po tym cyrku

Szpila 01.06.2023 08:49
Kto płaci za tą głupotę i sprzątanie po pajacach

Arooo 01.06.2023 08:46
Głupota w tępie wykładniczym opanowuje ten ciemny naród...

Anonim 31.05.2023 14:28
Super zabawa. Polecam

ABC 30.05.2023 18:29
Cudze chwalicie... Tania rozrywka.... Holi (dewanagari होली trl. holī, beng. হোলি) – hinduistyczne święto radości i wiosny, obchodzone przeważnie w dniu pełni księżyca w miesiącu phalguna (luty–marzec). To święto obchodzi się przede wszystkim w Indiach, Nepalu i innych regionach świata, głównie wśród Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. Na południu Indii, świętu holi patronuje Kama. Tradycja głosi, że tego dnia Kama został spopielony poprzez siddhi z Adźńa ćakry medytującego na himalajskiej górze Kajlas boga, patrona joginów, Śiwy. Aby przypomnieć ból i smutek bogini Rati po utracie męża, kobiety w niektórych rejonach śpiewają pieśni pogrzebowe[1]. Podczas holi popularne są również ofiary z drzewa Aśoki o czerwonych kwiatach, symbolizujących boga Kamę i miłość fizyczną. Hinduizm ludowy wyróżnia podczas obchodów holi zwyczaj śpiewania piosenek o erotycznych treściach[2]. Wisznuizm Na północy Indii, obchody święta holi upamiętniają bohaterstwo Kryszny. Odniósł on zwycięstwo nad Putaną, żeńskim asurą. W stanie Madhya Pradesh, zwyciężonym przeciwnikiem Kryszny jest gigant Nathurama[1]. Według innych mitów, holi to rocznica śmierci w płomieniach stosu ogniowego Holiki (dlatego pierwszego dnia holi palone są ogniska), która podstępnie próbowała uśmiercić poprzez spalenie Prahladę – gorliwego wielbiciela Wisznu.

Arooo 01.06.2023 08:48
Czyli hary Kryszna...

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
manukultura
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama