Przygotowano aż sześć zróżnicowanych tras. Piechurzy do wyboru mają następujące dystanse: 25, 50 oraz 100 km. Dodatkowo będą mogli wziąć udział w Trasie Rekreacyjnej o długości 12 km – ta jednak będzie pozbawiona rywalizacji o miejsce na podium.
Rowerzyści wybierają między trasą o długości 100 i 150 km.
Wyniki tras pieszych na dystansie 50 i 100 km liczą się do klasyfikacji Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację. Wyniki obu tras rowerowych liczą się natomiast do klasyfikacji Pucharu Polski w Rowerowych Maratonach na Orientację.
Na czym dokładnie polegają zawody i czym różnią się od tradycyjnych biegów? O to zapytaliśmy samych organizatorów.
Główna różnica i zarazem trudność jest taka, że nie ma wyznaczonej trasy. W terenie ustawiamy jedynie punkty kontrolne i je oznaczamy także na mapach. A te – co warto podkreślić – zawodnicy dostają tuż przed startem – tłumaczy Arkadiusz Zapotoczny, pomysłodawca imprezy. - To, w jaki sposób zawodnik dotrze do danego punktu, jaką trasę wybierze zależy już od jego pomysłu – dodaje. Wygrywa ten, kto w jak najszybszym czasie znajdzie wszystkie punkty. Dlatego – oprócz szybkości i wytrzymałości, która liczy się w biegach długodystansowych – tu równie ważna jest umiejętność czytania mapy, orientacji z terenie i nawigowania.
Trasy jednak mają na tyle zróżnicowane długości, że z pewnością coś dla siebie znajdą zarówno ci, którzy mają już spore doświadczenie w tego typu imprezach, jak i ci, którzy zechcą właśnie na Sudeckiej Wyrypie debiutować.
Zapisywać na imprezę należy się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora – sudeckawyrypa.pl Serdecznie zapraszamy!
Napisz komentarz
Komentarze