Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 21 kwietnia 2025 02:27
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

KAS skonfiskowała na autostradzie A4 tonę krajanki tytoniowej

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej KAS zatrzymali na autostradzie busa wypełnionego krajanką tytoniową. Gdyby tytoń wszedł do obrotu budżet państwa zostałby narażony na utratę 900 tys. zł.
KAS skonfiskowała na autostradzie A4 tonę krajanki tytoniowej

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej prowadząc rutynowe kontrole na A4 w kierunku Wrocławia, wytypowali do kontroli samochód dostawczy, w którym podczas przeszukania odkryli 40 worków z nielegalnym suszem tytoniowym o wartości prawie 900 tys. zł.

Kierowca pojazdu, obywatel Polski nie miał żadnych dokumentów potwierdzających legalność towaru. Susz tytoniowy został zabezpieczony do postępowania karnego skarbowego. Sprawę prowadzi Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy we Wrocławiu.

Kierowcy grozi wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do lat 3, lub obie te kary łącznie.

Nie kupuj z nielegalnego źródła 
KAS w trosce o zdrowie i życie przypomina, że wyroby, które pochodzą z nielegalnej produkcji, nie tylko nie spełniają norm jakościowych, lecz także w swoim składzie mogą zawierać toksyczne substancje. KAS wspiera uczciwych przedsiębiorców, dba o prawa twórców i chroni konsumentów. Kupując „podróbki" wspieramy działalność grup przestępczych oraz nieuczciwą konkurencję. Przyczyniamy się także do likwidacji legalnych miejsc pracy.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Kobiety Kobietom
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama