Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
niedziela, 17 listopada 2024 20:14
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Co nas czeka jesienią w pogodzie? Trochę jesieni, trochę wiosny

Pogodę mamy taką, że wiele osób nie zauważyło nawet nadejścia jesieni. Taka aura ma być z nami dłużej. Przynajmniej takie są prognozy.

Początek jesieni będzie ciepły. A na jaką pogodę możemy liczyć w październiku i w listopadzie?

Jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, czeka nas ciepły październik. Podobnie jak latem – możemy się spodziewać się temperatury powyżej normy.

Ciepło, ciepło, ciepło…

– Cały czas mamy do czynienia z bardzo wysokimi wartościami temperatury. Do końca września będą one wyższe od normy – powiedział w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy IMGW.

Te przewidywania potwierdzają bieżące prognozy pogody. Spójrzmy.

Według prognozy IMGW we wtorek 24 września temperatura w Polsce wyniesie od 20 do 25 stopni Celsjusza. W środę, 25 września możemy się spodziewać od 18 do 21 stopni. Na podobną temperaturę możemy liczyć także w kolejnych dniach. Równie ciepło będzie też w październiku. 

A co z jesiennymi deszczami?

– W tym czasie spadnie go tyle, ile zwykle o tej porze roku. Również w listopadzie można spodziewać się wyższych temperatur, ale i nieco więcej opadów deszczu – podkreślił Grzegorz Walijewski rzecznik IMGW.

Jesień zaczęła się w sierpniu? Tak, ale…

I dodał, że z jesienią fenologiczną (zależność pomiędzy zmianami klimatycznymi a zjawiskami zachodzącymi w przyrodzie – Wikipedia) mamy do czynienia już od sierpnia. 

– Niektóre rośliny, na przykład wrzosy, zakwitły wcześniej. Leszczyna pokazała już swoje owoce – argumentował Walijewski. 

I dodał: – Będziemy mieli więc taką przeplatankę jesieni i wiosny. Z jednej strony zobaczymy piękne, jesienne liście, a z drugiej strony kolorowe kwiaty, występujące zwykle w czasie wiosny.

To najcieplejszy rok od 100 lat

Wszystko wskazuje na to, że rok 2024 będzie najcieplejszym rokiem od ponad 100 lat, czyli od początku pomiarów meteorologicznych w Polsce. Średnia roczna temperatura może wynieść 11 stopni Celsjusza. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
manukultura
Chagall
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Pchli targ
Andrzejki
sport
Festiwal Kobiet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Czy koszta remontu będą pokryte z polisy sprawcy ??? czy z podatków mieszkańców ?Data dodania komentarza: 17.11.2024, 11:11Źródło komentarza: [Ankieta] Co z lubańskim obeliskiem? Wyremontować, wykonać nowy?Autor komentarza: H.Treść komentarza: Jestem za nowym projektem, ale z wykorzystaniem bazaltu, symbolu Lubania, który był wykorzystany w pierwotnym projekcie. Jednakże pewnie nie ma na to dużo pieniędzy więc trzeba się zastanowić jak to zrobić porządnie ale nie za miliony np. z wykorzystaniem elementów, które są obecnie.Data dodania komentarza: 17.11.2024, 10:28Źródło komentarza: [Ankieta] Co z lubańskim obeliskiem? Wyremontować, wykonać nowy?Autor komentarza: lk/.;Treść komentarza: Ten obelisk miał przypominać o żołnierzach którzy polegli wyzwalając te ziemię na których teraz żyjecie i tym żyjącym żołnierzom którzy jako pionierzy rozpoczynali tu odbudowy i ciężką pracę . Nie było na nim żydowskiej obraźliwej gwiazdy jak teraz .Data dodania komentarza: 17.11.2024, 09:55Źródło komentarza: [Ankieta] Co z lubańskim obeliskiem? Wyremontować, wykonać nowy?Autor komentarza: 🤣Treść komentarza: Chłopcy chyba mieli jakieś wspólne nocne spotkanie na klikanie łapek w dół pod wybranymi wpisami:) misiaczki to widać i to nic wam nie da :) każdy wie jak jest hehehData dodania komentarza: 17.11.2024, 08:13Źródło komentarza: Lubań. Nowe paralizatory dla Straży Miejskiej
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama