Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 2 kwietnia 2025 11:14
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
Reklama

Wideo. Zlikwidowano uprawę konopi, największy krzew miał ponad 3 m wysokości

Policjanci z Lubania zlikwidowali dwie uprawy konopi, ukryte w ustronnym miejscu. Rośliny były w różnej fazie wzrostu, a najwyższa z nich miała ponad 3 metry wysokości.
  • Źródło: KPP Lubań
Wideo. Zlikwidowano uprawę konopi, największy krzew miał ponad 3 m wysokości

Lubańscy kryminalni zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich ukryte wśród pól i w lesie. W trakcie pierwszego etapu akcji funkcjonariusze odkryli uprawę w ustronnym miejscu, wśród zarośli. Znaleziono tam 19 krzewów rosnących w donicach wykonanych z worków oraz 51 pustych donic, które najprawdopodobniej służyły wcześniej do uprawy konopi. Rośliny znajdowały się na różnych etapach wzrostu, a największa z nich miała ponad 3 metry wysokości. Tester potwierdził, że są to konopie indyjskie.

Podczas kolejnych działań operacyjnych, w głębi lasu, funkcjonariusze odkryli kolejne 7 roślin marihuany, które były już przygotowane do suszenia.

Na miejsca znalezisk skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą, która przeprowadziła oględziny terenu i zabezpieczyła rośliny. Obecnie trwają czynności wyjaśniające, a dalsze postępowanie w sprawie nielegalnej uprawy konopi indyjskich prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kaczafi 30.09.2024 06:32
Jak to, las a nadleśnictwo z piłami jeszcze tam nie dotarło? Kto jest za to odpowiedzialny, no kto.

. 29.09.2024 06:43
Według mnie to miejsce wskazał grzybiarz a ogrodnik dowiedział się o tym i przechytrzył policje. Jakoś w tą policje nie wierze aby coś sama znalazła bo ci co umieli sami znaleźć już dawno na emeryturach.

Lubaniak jeszcze 28.09.2024 19:04
To znależli rower to plantację konopi...brak sprawców... KPP powinno się nazywać biurem rzeczy znalezionych a nie Policją wstyd czymś takim się chwalić a z kradzieży i innych ptzrestępst tylko umożeenia...no nie drogówka się tylko puszy

aLDona 29.09.2024 09:48
Osielku pospolity! Policja po to publikuje takie fakty aby pobudzić informatorów. Zawsze znajdzie się ktoś kto coś więcej wie w tej sprawie i o to chodzi. Nie znasz taktyki pracy śledczej to nie mędrkuj. A jak chcesz być ekspertem śledczym - to Policja czeka - mają wolne etaty.

Gość 28.09.2024 14:00
To jak rodzice pilnują, że dzieciaki to biorą.

trącony busem 28.09.2024 09:36
Ocyli, ocyli i przeocyli:) 2 mikrusy ostały na łez otarcie.

Dron 28.09.2024 08:22
No faktycznie "profesjonalne"dzialania policji aż strach się bać. Nie mogli poczekać na właściciela?

normalna 28.09.2024 00:46
po odciskach palców dojdą kto to, i dobrze, gonić i karać ćpunów co wciągają dzieciaki w nałóg, brawo Policja

... 27.09.2024 23:09
Policja wszędzie wejdzie tam gdzie nie trzeba..

Mery Dż 27.09.2024 23:05
Przecież to jakieś amatorstwo. To w tych czasach nie przycina lisci. Może dla zmylki.

Janosik 27.09.2024 21:12
Durnowate to działanie Policji! Czyż nie byłoby pożądanych prawnie efektów gdyby zainstalować w odpowiednim miejscu kamery ruchu - i złapać w obrazie plantatorów? A tak ciuciu-babka trwa. WZ wiosną założą plantację w innym miejscu ...

Diabel 27.09.2024 20:31
Pewnie grzybiarze donieśli 🤣

oleg 27.09.2024 20:19
Szkoda

997 27.09.2024 20:13
Zamiast,poczekać i przyfilować kto tam przychodzi,po co i co robi.Złapać na gorącym to Policja najpierw sie chwali znaleziskiem a później śledztwo dochodzenie 🫣😅

ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
konkurs
Paranienormalni
rajd rowerowy
Pchli targ
jarmark wielkanocny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NoemiTreść komentarza: Jakim może być autorytetem dla pokolenia które po pierwsze primo zna go tylko z historii, a po drugie primo jest na bakier z Kościołem? Pomniki się obyły, ulice spowszedniały a "słynne" do niedawna - szczególnie za życia Wielkiego Herosa Cnót Wszelakich - encykliki odeszły w zapomnienie i dzisiaj już nawet to ta zwane "pokolenie JP2" nie wie na której półce leżą. Stał się postacią wielce kontrowersyjną szczególnie kiedy wykazano że ukrywał grzechy hierarchii w ogóle a już te o podłożu seksualnym szczególności. Ale o tym księża ani katecheci nawet półgębkiem ... A "róże panien" gustują tylko w modlitewnikach i różańcu. Taka to religia.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 10:02Źródło komentarza: Jan Paweł II autorytetem dla młodych? Odpowiadają w sondażuAutor komentarza: TomekTreść komentarza: super tekst, tylko wiekszosc tych bezrobotnych pracy nie szuka bo jest potrzebne do zasileu z opieki a te 7 % bezrobocia trzeba liczy razy 3 gdyby nie zatrudnienie ludzi w Niemczech lub Czechach z powiatuData dodania komentarza: 2.04.2025, 09:54Źródło komentarza: XIII Sesja Rady Powiatu Lubańskiego. Bezrobocie w powiecieAutor komentarza: Ja tylko tak:Treść komentarza: Wszystkie dotychczasowe ekipy rządzące powiatem, bez skutku walczyły(?) o inwestorów. Potrzebna jest w Lubaniu dobra edukacja i nowe miejsca pracy. Z jakiego źródła chcecie się bogacić?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 09:35Źródło komentarza: XIII Sesja Rady Powiatu Lubańskiego. Bezrobocie w powiecieAutor komentarza: 😉Treść komentarza: Tu referendum robi kontr kandydatka z wyborów. W Olsztynie kontrkandydat jest za leniwy aby się za to zabrać, ale przyjdzie okres wyborów to nagle się obudzi a sprawy gminy zaczną być ważneData dodania komentarza: 2.04.2025, 09:31Źródło komentarza: Burmistrz odpowiada na inicjatywę referendalną. "Nie działam sama – decyzje podejmujemy wspólnie"
ReklamaPowiat Lubań
Reklama