Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 25 listopada 2024 09:36
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Powstanie jednolita numeracja budynków

Mieszkańcy wielu miast w Polsce, musieli zmierzyć się z ustawą dekomunizacyjną i związaną z nią zmianą nazw ulic. W Leśnej Eliza Orzeszkowa zajęła miejsce Świerczewskiego, co umknęło uwadze nawet niektórych mieszkańców tej ulicy. Jest to o tyle kłopotliwe, że kurierzy pytający o adres słyszą, że w Leśnej nie ma ul. Orzeszkowej.
Powstanie jednolita numeracja budynków

Problem zauważył i podjął interwencję radny Łukasz Kopka. - W związku ze zmianą nazwy ulicy Świerczewskiego na Orzeszkową, ale też sygnałami od mieszkańców, złożyłem wniosek do Rady Miasta, aby uporządkować i ujednolicić oznaczenia ulic i numeracji budynków w całej gminie.

Radny podnosząc aspekt bezpieczeństwa, polepszenia komunikacji i estetyki złożył wniosek zawierający kilka zagadnień. Jedno z nich dotyczy tablic kierunkowych z nazwą ulicy i numerami posesji do jakich droga prowadzi. Ma to znacznie poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. Kurierzy czy inkasenci szukając naszego domu mogą posilić się telefonem, kierowca karetki nie ma czasu na krążenie i szukanie numeru domu. Tablice kierunkowe miałyby pojawiać się stopniowo, w miejscach które były już dyskutowane przez Radę jak i miejscach nowych, wskazywanych przez mieszkańców.

Kolejnym zagadnieniem w złożonym wniosku jest ujednolicenie tablic z numeracją budynków. Jak widać, w centrum Leśnej przez lata panowała swego rodzaju swoboda. Na budynkach w samym Rynku są inaczej wyglądające tabliczki z numerami domów.

- Przy okazji powstał taki pomysł, aby opracować jednolity wzór tabliczek na budynki tak jak to jest w innych miastach, gdzie obowiązuje jednolity wzorzec identyfikujący się z gminą – mówi Kopka. - Dotyczyłoby to całej gminy oprócz sołectw, które mają już wypracowane własne wzory. Chodzi o to, aby już tego nie zmieniać i nie ponosić dodatkowych kosztów.

Co do wzoru tabliczek radny liczy na inicjatywę gminy i rozwiązanie, które wszystkich usatysfakcjonuje. Jednolity wzorzec zacząłby obowiązywać przy montażu nowych, bądź wymianie istniejących tabliczek. Mimo różnic dzielących często leśniańską radę, wniosek ten zyskał jednogłośne poparcie.


Powstanie jednolita numeracja budynków

Powstanie jednolita numeracja budynków

Powstanie jednolita numeracja budynków

Powstanie jednolita numeracja budynków

Powstanie jednolita numeracja budynków

Powstanie jednolita numeracja budynków

Powstanie jednolita numeracja budynków

Powstanie jednolita numeracja budynków

Powstanie jednolita numeracja budynków

Powstanie jednolita numeracja budynków

Powstanie jednolita numeracja budynków

Powstanie jednolita numeracja budynków


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Herakliusz 05.04.2017 20:05
Historia odkrywa kolejne niesłuszne postaci. Wpadniemy w korowód zmian - na jedynie słuszne. Tylko na jak długo?A ulica Kolorowa czy nawet Tęczowa będzie zawsze bezpieczna - mimo że można by i w tych się doszukać podtekstów...++++++++++++++" Zdrajca Sobieski, grabieżca Czarniecki, przegrana husaria. O burzliwych i dramatycznych czasach najazdu szwedzkiego, znanego Polakom bardziej z lektury przerysowanego "Potopu" Henryka Sienkiewicza, niż z rzetelnych podręczników historii, rozmawiamy ze Sławomirem Leśniewskim, autorem książki "Potop. Czas hańby i sławy 1655-1660".+++++++++Czytaj więcej na: http://nowahistoria.interia...

zLeśnej 04.04.2017 19:40
To naprawdę sprawa ważna i pilna, tak ważna, że trzeba było o tym napisać artykuł, szkoda że tak krótki. W końcu nie codzień się zdarza, żeby radny układny zgłosił jakikolwiek wniosek, więc nic dziwnego, że aż się tym media zainteresowały. Poza tym jak tabliczki w rynku zostaną ujednolicone, zniknie jedna z najważniejszych bolączek tego miasta, od razu wpłynie to pozytywnie na rozwój miasta i jego mieszkańców. Medal dla radnego i więcej takich inicjatyw, a te osoby, które twierdzą, że grupa radnych układnych nic nie robi, zamknie wreszcie swoje usta.

Gość2 07.04.2017 15:18
Tak , tak wszystko fajnie tylko może przedtem nauczą się te tabliczki montować . Tabliczka ze zdjęcia " ul. Elizy Orzeszkowej " jest umocowana w sposób wręcz żałosny . Albo to mocował ktoś na bańce albo jakiś zgrywus. Trudno wierzyć żeby ją mocowali fachowcy z Synergii w końcu jest tam Estetyka na wysokim poziomie .Dlaczego nikt z urzędników kompletnie się tym nie zainteresował ?

Herakliusz 10.04.2017 21:36
Zabrakło gamoniowi - bo to chyba jednoosobowa "tfórczość" - wyobraźni o estetyce nie wspominając. Gdyby wpadł na pomysł aby ten fragment zatynkować - dobrać farbę pod kolor i dopiero przykręcić tabliczkę...Ale to już wymaga w Leśnej absolwentury wyższej szkoły umiejętności.

Gość2 11.04.2017 20:58
Ta szpetota wręcz rzuca się w oczy . Gdyby ta tabliczka była estetycznie zamontowana to pewnie nikt tego by nie zauważył bowiem z uwagi na wąski chodnik i ruch samochodów mało kto spogląda na ścianę . Wszyscy oglądają się na bok żeby bezpiecznie przejść . Nikt z urzędników nawet tego nie zauważył .

Herakliusz 04.04.2017 18:51
A czy proboszcz wyraził zgodę na taka zmianę? Zasłużonego generała na - rozpustnicę? Co to w związku niesakramentalnym żyła i w balangach często uczestniczyła. Podczas jednej takiej popijawy kochanek nachlał się i padł - to znaczy odszedł do Domu Ojca. Samej - po śmierci - jako niewiernej - ksiądz odmówił pochówku. Przecież gen. Karola Świerczewskiego należało wymienić na innego Karola - Wojtyły czyli JaPa2. ul. JaPa2 - krótko i wskazane tym bardziej że w Leśnej - o świętobliwa zgrozo - jeszcze ulicy tego imienia nie ma. Oj łaski uświecające nie będą spływać!

Robinson_84 05.04.2017 10:36
Kogo? Zasłużonego generała? Chyba zasranego albo zalanego chciałeś napisać ale słownik dał autokorektę :-) Tylko zapomniałeś napisać jakiej armii był najpierw generałem. Łysy bolszewik walczył przeciwko własnemu narodowi. "W listopadzie 1941 nad Wiaźmą, na skutek popełnionych błędów, dowodzona przez niego dywizja została rozbita podczas odwrotu w bitwie pod Moskwą. Z 10 tysięcy żołnierzy podlegających Świerczewskiemu przy życiu pozostało zaledwie pięciu[15]. Dowództwo, widząc rażącą niekompetencję i pogłębiający się alkoholizm Świerczewskiego, na dwa lata przesunęło go do szkolenia rezerw. Decyzję tę podjął marszałek Gieorgij Żukow, nie chcąc drażnić Józefa Stalina, który wcześniej zalecał przydzielenie Świerczewskiego do służby na froncie w Armii Czerwonej[15]. Fakt, iż Świerczewski większość rozkazów wydawał w stanie upojenia alkoholowego, co miało tragiczne konsekwencje dla żołnierzy, opisywał także Zygmunt Berling w swojej książce Wspomnienia wydanej w 1990. Błędy dowódcze spowodowały, iż w 1942 Świerczewski został skierowany na tyły frontu (...)". Jedyne na co zasłużył to stryczek i degradacja do szeregowca.

Herakliusz 05.04.2017 13:50
No widzisz Wielebny. Dobrze żeś łaskawie gawiedzi ten fragment CV przedstawił bo do tej pory nikt o tym nic nie wiedział. W takim razie cofam to swoje generalskie "zasłużenie" i uznaję że słuszna jest decyzja władzy samorządowej zmuszonej decyzjami władzy rzadowej.Szkoda tylko że dopiero po 70 latach, kiedy jedno pokolenie wymarło mając w aktach meldunkowych plamę z tak "niesłuszną" postacią..

megafaka 05.04.2017 20:39
..chyba jesteś nie do końca zorientowany w całej historii kolego,skoro pomijasz fakt udziału Stalina w mordowaniu nie tyko własnego narodu ale i Polaków...

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
manukultura
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama