Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
niedziela, 23 lutego 2025 16:46
Reklama włączenie społeczne
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
Reklama

Marznące opady i gołoledź. Alert RCB i ostrzeżenie IMGW dla niemal całej Polski

Marznące opady deszczu i gołoledź mogą dziś pojawić się niemal w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia, a Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało SMS-y z ostrzeżeniem o trudnych warunkach pogodowych. Alert RCB dotarł do mieszkańców niemal wszystkich województw, z wyłączeniem kilku powiatów w Małopolsce i na Podkarpaciu.
Marznące opady i gołoledź. Alert RCB i ostrzeżenie IMGW dla niemal całej Polski

Autor: iStock

„Uwaga! Dziś i jutro (14/15.01) opady marznącego deszczu i gołoledź. Uważaj na drodze i chodniku. Możliwe utrudnienia komunikacyjne.” - czytamy w Alercie RCB.

Ostrzeżenia objęły niemal cały kraj, z wyjątkiem kilkunastu powiatów w Małopolsce i na Podkarpaciu.

W Małopolsce alert RCB otrzymali mieszkańcy powiatów miechowskiego i olkuskiego, natomiast na Podkarpaciu – powiatów niżańskiego, stalowowolskiego, tarnobrzeskiego oraz miasta Tarnobrzeg. 

IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia również dla Dolnego Śląska, co oznacza, że warunki pogodowe mogą być szczególnie uciążliwe i niebezpieczne.

Ostrzeżenia przed marznącym deszczem i gołoledzią dotyczą przede wszystkim godzin wieczornych i nocnych, gdy temperatura spada poniżej zera. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, a piesi unikać niepotrzebnych wyjść, aby zminimalizować ryzyko upadków.

Mieszkańcy kraju są proszeni o śledzenie bieżących informacji pogodowych oraz przygotowanie się na możliwe opóźnienia w ruchu drogowym. Policja i służby drogowe apelują o dostosowanie prędkości oraz zachowanie odpowiednich odległości między pojazdami.

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jędrek* 15.01.2025 17:38
Szanuję decyzję moderatora , który od kilku dni wstrzymuje mój wpis dotyczący zamknięcia dostępu użytkowników portalu do....... monitoringu. Najtrudniej przyjąć udokumentowane słowa krytyki? No cóż, przecież każde kaczę swój rewir chroni. Pozdrawiam jednak .....z uśmiechem.

T
Redakcja 15.01.2025 18:30
Panie Jędrku, to dzięki Pańskim monitom podgląd do działających kamer wrócił. Niestety nie stoi za nami sztab ludzi i wszystko wymaga czasu. Na przyszłość polecamy kontakt mailowy. Pozdrawiamy, również z uśmiechem :)

Jędrek* 15.01.2025 20:55
Dziękuję za powrót do normalności. Pozdrawiam Zespół.

Reklama
Reklama
Szczepienie
wystawa
konkurs
Magdalenki
spotkanie przy kawie
Warsztaty krawieckie
wernisaż
Reklama
Reklama
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama