Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu planował utworzenie 7 oddziałów, nabór został dokonany do 6, w tym 4 klas liceum ogólnokształcącego o kierunkach kształcenia matematyczno, fizyczno, politechnicznym z algorytmiką i programowaniem, biologiczno-chemicznym (klasa ratowniczo-medyczna), sportowo-językowej z dodatkowymi zajęciami sportowymi i obozami sportowo-językowymi, prawno-administracyjna z edukacją prawną.
Planowano utworzenie 3 oddziałów technikum. W wyniku naboru zostały utworzone 2 oddziały, tj. technik ekonomista o specjalności rachunkowość i technik informatyk.
W rezultacie do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza zakwalifikowano do przyjęcia 176 uczniów, tj. o 35 osób więcej niż w ubiegłym roku.
Również w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu pierwszy etap naboru zakończył się sukcesem. Utworzono łączoną klasę liceum ogólnokształcącego o kierunkach wojskowym i ratownictwa medycznego. Ponadto będą trzy technika, kształcące w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa (klasa łączona), technik informatyk oraz technik organizacji reklamy (klasa łączona), technik logistyk. Nie było natomiast naboru do nowo proponowanego kierunki kształcenia – technik spedytor. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wielozawodowa Zasadnicza Szkoła Zawodowa kształcąca w zawodach: piekarz, cukiernik, kucharz, sprzedawca, fryzjer, murarz-tynkarz, stolarz, elektromechanik, ślusarz, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych.
Po pierwszym etapie naboru do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej zakwalifikowano do przyjęcia 223 uczniów.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Lubaniu przeprowadził nabór do technikum o kierunkach kształcenia w zawodach technik elektryk i technik mechanik. Ponadto utworzono łączoną klasę szkoły zawodowej, kształcącą w zawodach elektryk i mechanik pojazdów samochodowych. Kształcenie w powyższych zawodach odbywa się w dobrze wyposażonych pracowniach specjalistycznych przedmiotów zawodowych. Na rok szkolny 2016/2017 nie utworzono klasy liceum ogólnokształcącego z elementami prawoznawstwa i edukacji ogólnopolicyjnej w związku z niskim zainteresowaniem.
Na wyniki rekrutacji nie narzeka Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach, prowadzony przez Urząd Marszałkowski we Wrocławiu. Z planowanych pięciu oddziałów utworzono zaledwie trzy, to wynik i tak jest lepszy od ubiegłorocznego - wtedy powstała tylko jedna klasa pierwsza. W roku 2016/17 powstaną oddziały: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa i klasa łączona - technik informatyk i technik logistyk. Każda z klas liczyć będzie około 30 uczniów.
W dniu 27.07.2016 r. zostaną opublikowane listy wolnych miejsc, którymi dysponują szkoły wchodzące w skład Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych. Publikacja będzie dostępna na stronie dolnoslaskie.edu.com.pl. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy nie zostali zakwalifikowani w I etapie naboru do zapoznania się z ofertą naszych szkół i wzięcia udziału w rekrutacji uzupełniającej.
Napisz komentarz
Komentarze