Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
niedziela, 24 listopada 2024 16:44
Reklama dotacje rpo
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Przywrócone kontrole graniczne

Od 4 lipca do 2 sierpnia, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadzona zostanie tymczasowa kontrola na granicach wewnętrznych Schengen z Czechami, Niemcami i Litwą, Słowacją, a także w portach i na lotniskach. Granic nie przekroczymy również szlakami turystycznymi. Decyzja ma związek z szczytem NATO i ŚDM.
Przywrócone kontrole graniczne

Jak powiedziała w środę dla PAP, kierownik samodzielnej sekcji prasowej KG Straży Granicznej ppor. Joanna Rokicka tymczasowa kontrola opierać się będzie na mobilnych patrolach SG. "Funkcjonariusze korzystać będą ze specjalistycznych pojazdów, tzw. schengenbusów. Są one wyposażone w przenośne urządzenia z dostępem do baz danych, urządzenia do weryfikacji autentyczności dokumentów, urządzenia do identyfikacji narkotyków oraz urządzenia do kontroli radiometrycznej" - podkreśliła.

Zastrzegła równocześnie, że w podróżowaniu "generalnie nic się nie zmieni". "Nie przewidujemy żadnych utrudnień, kontrole (na granicy wewnętrznej - PAP) prowadzone będą wyrywkowo, wobec wytypowanych osób - także na lotniskach i w portach" - powiedziała.

W sprawie przywrócenia tymczasowych kontroli na szlakach turystycznych oświadczenie wydał również Karkonoski Park Narodowy. - Granicę z Czechami będzie można przekraczać wyłącznie w wyznaczonych miejscach. Oto one: 

Sowia Przełęcz – Sovi Sedlo całodobowo, szlak turystyczny w rejonie znaku granicznego nr IV/24. 
Śląski Dom – Lučni bouda całodobowo szlak turystyczny w rejonie znaku granicznego nr IV/29.
Równia pod Śnieżką – Lučni bouda  całodobowo, szlak turystyczny w rejonie znaku granicznego nr IV/31
Przesieka – Špindlerův Mlýn  całodobowo, szlak turystyczny w rejonie znaku granicznego nr IV/36 – IV/36/6.
Jagniątków – Petrova bouda całodobowo, szlak turystyczny w rejonie znaku granicznego nr IV/38.
Czarna Przełęcz – Martinova bouda całodobowo, szlak turystyczny w rejonie znaku granicznego nr IV/39/11 – IV/39/12.
Szrenica – Vosecka bouda całodobowo, szlak turystyczny w rejonie znaku granicznego nr IV/49/a-b-c.

Rozporządzenie weszło w życie dnia 1 czerwca 2016 r


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
manukultura
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: XxxTreść komentarza: Czemu się dziewicie , jak wszędzie budują,wycinają lasy , zajmują tereny , to gdzie ma się podziać zwierzę , i są efekty ,kiedyś nie było .....Data dodania komentarza: 24.11.2024, 15:01Źródło komentarza: Wilk na drodze w Siekierczynie – natura wchodzi na podwórkaAutor komentarza: JaTreść komentarza: Proszę spytać jak plasują się zarobki administracji która ma brak kompetencji i kwalifikacji nie mając szkoły tylko znajomości i koligacje rodzinne . Niejeden urzędnik Urzędu Miasta chciałby tyle zarabiaćData dodania komentarza: 24.11.2024, 12:44Źródło komentarza: Lubański ZGiUK zwycięzcą IPOK 2024Autor komentarza: EwaTreść komentarza: Chyba ortograficznyData dodania komentarza: 24.11.2024, 12:40Źródło komentarza: Dwa światy na niebie. Słońce i chmury nad regionemAutor komentarza: Nie pozwólmy na grabieżTreść komentarza: A kiedy rada miasta zajmie się rozliczeniem zarządu z działań na szkodę spółki i trwonieniem majątku spółki ??? Zakup kilku pojazdów VIP do przewozu osób, które służą do wyjazdów na galę podczas gdy od zawsze brakuje sprawnego taboru do podstawowej działalności spółki jakim jest odbiór odpadów i od kilku lat wg zarządu rozwiązaniem jest wynajmowanie takich pojazdów (wyeksploatowanych o wartości odpowiadającej cztero-pięciu miesiącom j opłacie za ich wynajem) za kwoty które można przeznaczyć na kredytowany zakup nowego taboru i jest to uznawany za zasadne działanie ???? Ale może rozbudowa administracji odebrała wzrok radzie miasta ???Data dodania komentarza: 24.11.2024, 12:22Źródło komentarza: Lubań. Przepełnione pojemniki na odpady znów są problemem
ReklamaPowiat Lubań
Reklama