Akademia kelnerska, bo to ona odwiedziła szkołę, przeprowadza szkolenia, kursy, pokazy i warsztaty kelnerskie w całej Polsce. Warsztaty szkoleniowe dla lubańskiej młodzieży trwały aż trzy dni. Tematyka szkolenia, oparta na praktykach i konwersacjach, pobudzała wyobraźnię, rozwijała zaangażowanie oraz wzbogacała umiejętności kursantów.
Różnorodny program kursu zawierał zagadnienia oparte na 100-letniej tradycji polskiej gościnności. Wzbogacony był też o najnowsze trendy i style. Nie sposób wymienić wszystkich zagadnień poruszanych na szkoleniu ale największe zainteresowanie wzbudził Serwis Specjalny, gdzie uczniowie uczyli się przygotowywać i serwować homary, ostrygi, kawior i ślimaki. Nie wszystkim smak tych potraw przypadł do gustu, jednak czego się nie robi dla nauki. Flambirowanie czyli przygotowywanie potraw płonących przy stoliku gości to kolejna umiejętność zdobywana w trakcie kursu. Ta niezwykle efektowna forma serwowania potraw nie ma już tajemnic przed uczestnikami kursu. Pan Grzegorz zdradził uczniom triki kelnerskie i wprowadził w świat obsługi gości. Okazuje się, że zwykłe noszenie talerzy może być niezwykłe. Uczestnicy kursu otrzymali certyfikaty ukończenia kursu w języku polskim i angielskim.
- Akademia Kelnerska Pana Grzegorza Górnika gości u nas po raz drugi. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy szkolenie 1- dniowe, które nasi uczniowie przyjęli na tyle entuzjastycznie, że w tym roku zorganizowaliśmy szkolenie z programem 3 dniowym. W naszej szkole nie kształcimy uczniów w zawodzie kelner, jednak nie przeszkadza to uczniom innych techników w zdobywaniu nowych umiejętności niezwykle przydatnych na rynku pracy. W obecnym szkoleniu biorą udział uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum hotelarskiego i technikum organizacji reklamy oraz zasadniczej szkoły zawodowej – mówi Marta Hnatejko nauczyciel przedmiotów zawodowych.
Każda chwila jest dobra, aby inwestować w swoją przyszłość zawodową. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej mają świadomość konieczności bycia najlepszym i konkurencyjnym w swojej branży, dlatego korzystają z dodatkowych form nauki i możliwości jakie organizuje im szkoła nawet w okresie ferii. – Najważniejsze to wzbudzić ciekawość i zainteresować ucznia. To jednocześnie tak wiele i tak niewiele.
Napisz komentarz
Komentarze