Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 25 listopada 2024 07:39
Reklama dotacje rpo
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Wypadek .. i co dalej?

Przykre niespodzianki, wypadki, nieoczekiwane zdarzenia spotykają nas zazwyczaj w takich momentach, w których się ich nie spodziewamy. Choroby oraz wypadki nie wybierają czasu ani miejsca. Co roku w Polsce dochodzi nawet do kilkudziesięciu tysięcy wypadków drogowych oraz kilkuset tysięcy kolizji, gdzie śmierć ponosi kilka tysięcy osób. Dane nie obejmują jednakże zdarzeń, do których nie była wzywana policja, a uczestnicy doznali z pozoru niegroźnych obrażeń. Statystyki są alarmujące, dlatego warto wiedzieć co zrobić, kiedy sami zostaniemy poszkodowani w wypadku lub w jego konsekwencji stracimy bliską osobę. 
Wypadek .. i co dalej?

Kiedy już dojdzie do wypadku, niezależnie od skali jego skutków, warto znać proces ubiegania się o odszkodowanie od ubezpieczyciela sprawcy. W chwili obecnej ponad połowa osób poszkodowanych w wypadkach nie wie, że należy im się odszkodowanie od sprawcy wypadku lub jego ubezpieczyciela w zakresie OC.  

"Polski system prawny nie nakłada na ubezpieczyciela obowiązku informacyjnego jakie świadczenia należne będą w konkretnym przypadku, a jedynie rozpatrzenie i zajęcie stanowiska w odniesieniu do wniesionych roszczeń."

Wiele osób nie wie co zrobić tuż po wypadku czy kolizji drogowej. Często odpuszczają jakiekolwiek działania, ze względu na szok czy na ogólne złe samopoczucie. A mało kto wie, że trzeba pojechać na SOR – Szpitalny Oddział Ratunkowy w celu wstępnego przebadania się lub pójść do lekarza rodzinnego. Jeśli w chwili wypadku nie zgłaszamy konieczności przewiezienia do szpitala - zgłośmy się do lekarza w razie pojawiających się dolegliwości po wypadku. Pamiętajmy jednak, że późniejsze zgłoszenie może nie być powiązane proceduralnie z wypadkiem i nie być uznane przy rozpatrywaniu naszego odszkodowania.

Często bezpośrednio po zdarzeniu nie mamy możliwości ani siły do zajmowania się sprawami związanymi z odszkodowaniem, albowiem skupieni jesteśmy na leczeniu negatywnych następstw wypadków, rehabilitacji itp. W takim przypadku warto skorzystać z ofert wyspecjalizowanych firm odszkodowawczych, które działając na bazie pełnomocnictwa, pomogą zebrać konieczne dokumenty, ustalą podmiot odpowiedzialny za skutki zdarzenia oraz właściwie sprecyzują i udokumentują roszczenie. - mówi Dyrektor Okręgowy Marta Augustyniak z firmy „Pomoc Prawna Poszkodowanym” - Korzystając z usług firm odszkodowawczych poszkodowani nie muszą ponosić z góry żadnych kosztów, gdyż wynagrodzenie to uzależnione jest od sukcesu w sprawie. Dla poszkodowanych, którzy nie są w stanie wyłożyć pieniędzy na prowadzenie postępowania to właśnie nasza pomoc jest najlepszym sposobem na uzyskanie należnego odszkodowania.

Ubezpieczyciele często skrzętnie korzystają ze swojej dominującej pozycji, dysponując środkami, zapleczem prawników odmawiają wypłat lub znacznie je zaniżają. Profesjonalny pełnomocnik jest w stanie właściwie udokumentować roszczenie, a także podjąć negocjacje z ubezpieczycielem występując w roli partnera do rozmów dla zakładu ubezpieczeń.

Analiza i doradztwo sprawy jest BEZPŁATNA. To nic nie kosztuje.  W ubezpieczeniu NNW zgłoszenia kieruje się PO zakończeniu leczenia. Wnioski o odszkodowanie z tytułu OC sprawcy składa się już w dniu wypadku. Pieniądze, tak potrzebne, można przeznaczyć  na leczenie i rehabilitację. - dodaje Marta Augustyniak.

Wypadki komunikacyjne zdarzają się dość często i prowadzą do bardzo poważnych szkód, nie tylko osobowych ale również materialnych. Dla wielu poszkodowanych, uszkodzenie pojazdu wiąże się z utrudnionym dojazdem do pracy, problemem z dowożeniem i odbieraniem dzieci ze szkoły czy też zaspokajaniem podstawowych funkcji życiowych. Dla firmy, nawet krótki okres braku możliwości korzystania z samochodu, może spowodować niemożność wykonywania zleceń co wiąże się z brakiem uzyskiwania dochodu. Jeżeli wypadkowi uległ również samochód, poszkodowany ma prawo do bezpłatnego auta zastępczego tej samej klasy, co uszkodzone bez limitu kilometrów z polisy OC sprawcy wypadku!  

Termin ubiegania się o odszkodowanie wynosi  do 3 lat, w niektórych przypadkach nawet do 20 lat wstecz.  

„Pomoc Prawna Poszkodowanym”
www.ppp24.net
Dyrektor Okręgowy

Marta Augustyniak
tel. 515 832 200


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
manukultura
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama