Oznakowanie to moim zdaniem nie w pełni zabezpiecza bezpieczeństwo komunikacyjne na tym odcinku dla kierujących pojazdami i dla pieszych.
Na rozjeździe drogi wojewódzkiej z drogą powiatową jadąc od strony Urzędu Gminy w kierunku drogi powiatowej wydzielono z ruchu na prostym odcinku powierzchnię drogi zakreskowując ją pasami. Takie oznakowanie powoduje, że wszystkie pojazdy o dużych rozmiarach muszą naruszać wyłączony pas drogi, gdyż nie mieszczą w wyznaczonym pasie ruchu. Natomiast na małych pojazdach wymuszony jest manewr sztucznego niebezpiecznego skrętu najpierw w lewo i zaraz ostro w prawo. Spowodowało to „sztuczne” zawężenie pasa ruchu i skomplikowało wjazd na drogę powiatową.
Natomiast dobrym rozwiązaniem jest oznakowany wyjazd z drogi powiatowej na drogę wojewódzką.
W tej sprawie wystąpiłem do Dolnośląskiej Służy Dróg i Kolei we Wrocławiu o zmianę oznakowania poziomego na tym skrzyżowaniu. Zaproponowałam przywrócenie do ruchu prawą wydzielona część jezdni jadąc od strony Lubania, a na środku tego skrzyżowania zwiększenie „wyspy” ograniczającej ruch traktowane, jako „rondo”.
Również wystąpiłem do zarządcy drogi o namalowanie przejść dla pieszych, o co prosili mieszkańcy Siekierczyna w swoim piśmie. W tej sprawie rozmawiałem z Dolnośląska Dyrekcją, bo uważam to za zasadne. Wniosek skierowałem na piśmie i oczekuję na zmiany nieskonsultowanego z użytkownikami oznakowania drogowego.
Wójt Gminy
Janusz Niekrasz
Napisz komentarz
Komentarze