Pobyt w murach naszej szkoły studenci rozpoczęli od zapoznania się z bazą dydaktyczną Ośrodka oraz zwiedzenia sali tradycji i wysłuchania historii polskich formacji granicznych.
Młodzież mogła wziąć udział w zajęciach praktycznych i wykładach z tematów związanych z użyciem lub wykorzystaniem środków przymusu bezpośredniego i broni palnej przez funkcjonariuszy SG, rolą i zadaniami Straży Granicznej w zwalczaniu nielegalnej migracji oraz z zabezpieczeniami polskich dokumentów podróży.
Każdy mógł przećwiczyć podstawowe procedury samouwolnienia z pojazdu w przypadku dachowania oraz udzielenia pomocy osobie poszkodowanej.
Uczestnicy ćwiczyli również elementy walki wręcz pod okiem instruktorów technik interwencji.
Na koniec pobytu, podczas krótkiej wycieczki, młodzież poznała przebieg i oznakowanie granicy państwowej na odcinku pomiędzy RP a RFN i Czechami.
Naszych gości pożegnał Komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu – wz. płk SG Artur Bazydło, wręczając wszystkim Certfikaty Uczestnictwa w XIII Warsztatach Kryminalistycznych.
Członkowie Koła Naukowego Prawa Karnego „Temida” poznali praktyczną stronę nauki prawa i metodykę służby funkcjonariuszy SG oraz usystematyzowali zdobytą wiedzę przekazaną przez kadrę dydaktyczną naszej szkoły, która większość swojej służby spędziła w bezpośredniej ochronie granicy państwowej i w ochronie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Warsztaty otworzyły drogę do dalszej współpracy dydaktycznej, a w przyszłości umożliwią wymianę myśli i poglądów między OSS SG w Lubaniu a Uniwersytetem Warszawskim.
Napisz komentarz
Komentarze