Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
sobota, 23 listopada 2024 21:07
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

30 maja obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 24.05.2006 roku święto ma służyć przede wszystkim zwróceniu uwagi społeczeństwa na potrzebę poprawy losu dzieci odrzuconych  i osamotnionych. Jest to również forma podziękowania oraz uhonorowania rodziców zastępczych za trud, jaki podejmują decydując się na pomoc potrzebującym dzieciom.
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji, jaką może podjąć człowiek. Przyjąć do rodziny nieswoje dziecko, jednocześnie okazując mu swą miłość, troszcząc się o nie dzień po dniu, przeżywając wraz z nim radości i smutki oraz wprowadzając je w dorosłe życie. To jeden z wielkich darów, jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi.

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w dowód szacunku i uznania wszystkim rodzinom zastępczym funkcjonującym na terenie powiatu lubańskiego, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, siły w pełnieniu tak ważnej roli, zrozumienia, cierpliwości, wytrwałości oraz odwzajemnienia dobra, które okazujecie Państwo dzieciom powierzonym Waszej opiece. Jednocześnie pragniemy złożyć podziękowania za trud i poświęcenie, za troskę i opiekę, którymi każdego dnia darzycie swoich podopiecznych. Państwa piękna postawa zasługuje na szacunek i podziw.

Starosta Lubański 
Walery Czarnecki  

Przewodnicząca Rady
Teresa Dudkiewicz – Kozań  

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaniu  
wraz z pracownikami.

 

           

 

           


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Herakliusz Hirek 30.05.2015 22:34
Pierdolec świętowania w tym naszym kraju jest zadziwiający. Nie ma dnia w kalendarzu bez "dnia" kogoś lub czegoś. jak nie szamani katoliccy panują nad gawiedzią kalendarzem liturgicznym to inne organizacje, fundacje pożytku publicznego tak krajowe jak i zagraniczne wypełniają kalendarz swoimi patronatami.Jak może być problemem w katolickim (99,99999999%) kraju, gdzie złotouste szamaństwo i tak zwani obrońcy życia głosi od wieków ewangelicznie urbi et orbi miłość bliźniego swego - zwracaniu uwagi społeczeństwa na potrzebę poprawy losu dzieci odrzuconych i osamotnionych? Kto i z jakich powodów odrzuca dzieci narodzone, skoro szał opanował środowiska kościelne w dziedzinie ochrony zygoty zwanej życiem dopiero co poczętym?O sakralna obłudo! O katolicka hipokryzjo!Prawdziwy stosunek Kościoła katolickiego do życia poczętego i kobiet zawarty jest w„mądrościach” ojców Kościoła i jego „uczonych”. Św. Tomasz z Akwinu - chyba Duchem Świętym natchniony i oświecony - zdefiniował życie poczęte: „Zarodek męski staje się człowiekiem po 40 dniach, żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów”. Ten pogląd obowiązywał w doktrynie Kościoła,dopóki było mu to wygodne i dopóki nauka nie zaczęła tych „mądrości” ośmieszać.Po oświeceniu nie można już było bezkarnie mordować ludzi, a Kościół nie możeżyć bez wroga. Wygodnym wrogiem stali się więc obrońcy wolności, a hasłem (oironio!) „obrona życia”. Encyklopedia katolicka na str. 501 (t. IV) podaje definicję dziecka: „Dzieckiem jest człowiek w okresie od urodzenia do pierwszych lat dojrzewania (0-12 lat). To skąd się „narodził” termin „dzieci nienarodzone"?Około 10 tys. Polek (katoliczek) dokonało w Wielkiej Brytanii aborcji w 2007 r. na koszt brytyjskiej publicznej służby zdrowia, co kosztowało brytyjskiego podatnika ok. 10 mln funtów – podał swego czasu dziennik ,,The Sun'. Autorzy publikacji powoływali się narzeczniczkę polskiej Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Według gazety, Polki-katoliczki (?) zainteresowane przerwaniem ciąży zatrudniają się czasowo w Wielkiej Brytanii w celu uzyskania numeru ubezpieczenia socjalnego (tzw. NIN), a następnie udają się do lekarza po skierowanie na zabieg. Wielka Brytania ma liberalne ustawodawstwo aborcyjne dopuszczające przerwanie ciąży do 24 tygodnia, bo u nich dopiero po tym okresie w płód wstępuje dusza.Na turystykę aborcyjną prócz Polek-katoliczek decydują się także ultra-katoliczki z Irlandii.O sakralna obłudo! O świętobliwa hipokryzjo!

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
manukultura
Chagall
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama