Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 27 września 2024 15:24
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama

Kolizja na obwodnicy

Jesienna aura jest niesprzyjająca dla wszystkich użytkowników dróg. Dni są coraz krótsze, szybko zapada zmierzch, a w porze porannej mamy do czynienia z mgłą i przymrozkami. Czynniki te wpływają na gorszą widoczność na drodze i wymagają od kierowców dodatkowej czujności.
Kolizja na obwodnicy

Na zdjęciach zobaczyć możecie kolizję do jakiej doszło dziś przed godziną 15-tą niedaleko Kauflandu, gdzie srebrny Seat uderzył w tył drugiego pojazdu. Policja przypomina jak zgubną porą roku dla kierowców jest jesień.

Częste opady deszczu, wiatr, spadające na jezdnię liście, błoto, marznący deszcz, czy też nisko świecące i oślepiające słońce są czynnikami, które zdecydowanie wpływają na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Opady atmosferyczne, czy zalegające na jezdni liście powodują zmniejszenie przyczepności pojazdów, co w połączeniu z nadmierną prędkością może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. Okres jesienny powoduje też często zmiany samopoczucia i brak koncentracji. Funkcjonariusze przypominają: Pamiętajmy, samochód bez przyczyny sam nie wpada w poślizg. Winę najczęściej za to ponosi człowiek. Bezpieczeństwo, a co za tym idzie, nasze zdrowie i życie - leży w naszych rękach.

Jesień, to trudny okres na drogach. To nie tylko zmiany w przyrodzie, ale również w samopoczuciu człowieka, co wiąże się często m.in. z przygnębieniem i problemami z koncentracją. Okres ten charakteryzuje się również obniżeniem widoczności, często nagłymi zmianami warunków atmosferycznych.

Szybko zapada zmierzch. Jezdnie mogą być śliskie z uwagi na występujące opady atmosferyczne, czy też spadające liście, które gnijąc, tworzą śliską maź. Często występują mgły, a wiec widoczność jest ograniczona. Mogą wystąpić problemy z prowadzeniem pojazdu i oceną odległości. W takich warunkach, zbyt mocne hamowanie, zbyt mocny i nagły skręt kierownicą, czy też zbyt szybka jazda na śliskiej nawierzchni, mogą doprowadzić do wypadku.

Jesienią coraz szybciej zapada zmrok, a więc pamiętajmy jako piesi o odblaskach. Dotychczasowe zapisy ustawy prawo o ruchu drogowym nakładały obowiązek noszenia elementów odblaskowych jedynie przez osoby poniżej 15 roku życia. Po wejściu w życie omawianej nowelizacji, obowiązek używania tych elementów dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmierzchu, po drogach mieszczących się poza obszarem zabudowanym.

Z danych statystycznych wynika, że około 38% wszystkich ofiar wypadków drogowych w Polsce stanowią „niechronieni” uczestnicy ruchu drogowego. Należy pamiętać, że w konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze jest na straconej pozycji. Nie chroni nas przecież zderzak, karoseria samochodu, pasy bezpieczeństwa czy poduszka powietrzna. Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości już 150 metrów.


Kolizja na obwodnicy

Kolizja na obwodnicy

Kolizja na obwodnicy

Kolizja na obwodnicy

Kolizja na obwodnicy

Kolizja na obwodnicy

Kolizja na obwodnicy

Kolizja na obwodnicy

Kolizja na obwodnicy

Kolizja na obwodnicy

Kolizja na obwodnicy

Kolizja na obwodnicy


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
mieszkaniec pobliski 20.11.2014 20:30
Arkadiuszu Slowinski po wyborach prosze zainteresowac sie tematem ronda na tym felernym skrzyzowaniu. To najlepszr z mozliwych rozwian.

Czytelniczka 20.11.2014 15:11
Nikt nie pomyślał, że po tragedii, która wydarzyła się w Lubaniu dużo bliskich osób zmarlej 18 letniej dziewczyny wracalo właśnie o tej godzinie z pogrzebu. Po takich przeżyciach człowiek ma prawo do złego samopoczucia. Moim zdaniem była to chwila zapatrzenia i nieuwagi osoby, która kierowała pojazdem.

Czytelnik 20.11.2014 12:26
Częste opady deszczu, wiatr, spadające na jezdnię liście, błoto, marznący deszcz, czy też nisko świecące i oślepiające słońce są czynnikami, które zdecydowanie wpływają na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Opady atmosferyczne, czy zalegające na jezdni liście powodują zmniejszenie przyczepności pojazdów, co w połączeniu z nadmierną prędkością może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. Okres jesienny powoduje też często zmiany samopoczucia i brak koncentracji. Funkcjonariusze przypominają: Pamiętajmy, samochód bez przyczyny sam nie wpada w poślizg. Winę najczęściej za to ponosi człowiek. Bezpieczeństwo, a co za tym idzie, nasze zdrowie i życie - leży w naszych rękach.Jesień, to trudny okres na drogach. To nie tylko zmiany w przyrodzie, ale również w samopoczuciu człowieka, co wiąże się często m.in. z przygnębieniem i problemami z koncentracją. Okres ten charakteryzuje się również obniżeniem widoczności, często nagłymi zmianami warunków atmosferycznych.Szybko zapada zmierzch. Jezdnie mogą być śliskie z uwagi na występujące opady atmosferyczne, czy też spadające liście, które gnijąc, tworzą śliską maź. Często występują mgły, a wiec widoczność jest ograniczona. Mogą wystąpić problemy z prowadzeniem pojazdu i oceną odległości. W takich warunkach, zbyt mocne hamowanie, zbyt mocny i nagły skręt kierownicą, czy też zbyt szybka jazda na śliskiej nawierzchni, mogą doprowadzić do wypadku.Jako czytelnik mam wrażenie, że powyższe wersy to masło maślane.... :-)

iska 20.11.2014 11:29
To skrzyżowanie to porażka. Bariery zasłaniają widoczność a mimo ograniczenia, boprzecież teren zabudowany to i tak pędzą. Rondo to najlepsze rozwiązanie.

emil 20.11.2014 08:59
Byłem widziałem,pogoda nic tu nie ma znaczenia,zwykłe zagapienie, trochę winne temu moim zdaniem są światła dla pieszych. Przy tak dużym natężeniu ruchu, przy bliskości dwóch marketów i stacji benzynowej i zjazdów do nich te światełka zapalające się na raz...dwa...try...potrafią wiele namieszać. Lekki brak czujności i zagapienie i kolizja gotowa i no fakt, grzebali się z tymi autkami ość długo.

teo 19.11.2014 18:23
A ile razy w miesiącu na tym skrzyżowaniu dochodzi do wypadku,czy kolizji????! Czy na pewno winna jest pogoda i liście??? Czy może Zarządca drogi??

Olo bolo 19.11.2014 18:16
O 18 jechałem jeszcze nie uprzątnęli .. 3 godziny ... Szybkość i inteligencja przemawia za pieskami ;-)

czesio 20.11.2014 06:15
Bo niestety jeden potrafi czytać, drugi pisać, trzeci wysławiać się, czwarty porozumiewać z dyżurnym a do tego potrzeba jeszcze ze 2 piękne jak noc statystki do robienia szumu. Prawie jak w filmie Stevena Spielberga

aaa 20.11.2014 11:51
jeden chodził z aparatem :D a że tyle czynności do wykonania, to byli na dwa auta :D

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Samuraj
Narodowe Czytanie
manukultura
warsztaty kosmetyki
Akcja szkło
warsztaty pieczenia chleba
warsztaty zielarskie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FankaTreść komentarza: Jedno trzeba przyznać dla eLubań. Czytałam ten „artykuł” (chociaż ciężko te wypociny pana komendanta nazwać artykułem) na kilku portalach informacyjnych i tylko eLubań zdecydował się na poprawienie w nim błędów stylistycznych, interpunkcyjnych i ortograficznych. Starając się chociaż w minimalnym stopniu zrobić z tego tekst pisany po polsku.Data dodania komentarza: 27.09.2024, 09:29Źródło komentarza: Obóz Samuraja w Borowicach. Treningi, wyzwania i górskie wędrówkiAutor komentarza: PolonistaTreść komentarza: Poprawna pisownia to GAŁĄŹ. https://www.korektortekstu.pl/jak-sie-pisze/galaz-czy-galezData dodania komentarza: 27.09.2024, 09:16Źródło komentarza: Gałąź leżąca na drodze była przyczyną typowej kolizjiAutor komentarza: Słownik do ręki!Treść komentarza: Imię ojca i syna.... Wilhelmina bo zaraz się lewą nogą przeżegnam. Mówimy gałęź gospodarki czy gałąź gospodarki? Co Ty tworzysz nowy język polski? Jeżeli bolą mnie ZĘBY, to jeden boli mnie ZĄB, a nie zęb.Data dodania komentarza: 27.09.2024, 09:09Źródło komentarza: Gałąź leżąca na drodze była przyczyną typowej kolizjiAutor komentarza: SoniaTreść komentarza: A ten zbiornik w Kościelniku to dobry pomysł i w lecie mieszkańcy Lubania i okolicznych miejscowości mieli by się gdzie popluskać i temat basenu może by się skończył.Data dodania komentarza: 27.09.2024, 08:36Źródło komentarza: Powódź 2024 - podsumowanie działań ratunkowych i zniszczeń w Lubaniu
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama