Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama

Ultimatum spółki Ski Sun

Lubań często kreowany jest na miejsce atrakcyjne turystycznie, jednak w naszym powiecie to Świeradów-Zdrój przyciąga największe rzesze przyjezdnych. Unikatowy klimat, zasoby naturalnych surowców leczniczych przyciągające kuracjuszy a gondola działa jak magnes na amatorów białego szaleństwa. Jak dowiedzieliśmy się kolej gondolowa może być od końca września nieczynna a to spory problem, bo konkurencja jest duża. Ci, którzy nie będą mogli skorzystać ze stoku wybiorą najprawdopodobniej Szklarską Porębę lub czeski Harrachov.
Ultimatum spółki Ski Sun

A wszystko to przez spór na linii właściciele spółki Ski Sun – samorządy Mirska i Świeradowa Zdroju. Jak udało nam się dowiedzieć w sierpniu biznesmeni przesłali do gmin dokument, w którym przedstawili trzy żądania i w przypadku ich nie spełnienia zagrozili zamknięciem kolei.

Chcą oni aby gminy zwolniły ich z podatków od nieruchomości za wyciągi i trasy narciarskie. Do tego samorządy mają wykupić od nich sieć wodociągową, której budowę biznesmeni wyceniają na 5 mln zł. Zarząd spółki wymaga również rozwiązania umowy dzierżawy terenów w Świeradowie Zdrój, na których spółka miała zbudować kolejną wielką inwestycję turystyczną - hotel z aquaparkiem. Teraz jednak z tej inwestycji stara się wycofać a gminy już naliczają kary umowne. Wszystkie te decyzje wspomóc mają spółkę w jej trudnej sytuacji finansowej.

 - Pismo ma formę ultimatum. Samorząd wyjdzie naprzeciw tym postulatom, ale trzeba dać nam szansę. Trzeba rozmawiać, ale nie w takiej formie – mówi Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa Zdroju.

Cała sprawa wygląda poważnie. Włodarzom ciężko będzie zrezygnować z podatków płynących od przedsiębiorców, bo stanowią one znaczne wsparcie finansowe, ok 400 tyś. zł.

Warto by zainteresował się tym również Powiat Lubański, gdyż to w jego gestii leży wsparcie turystyki oraz promocja powiatu a Świeradów-Zdrój ściągając tak duża masę turystów napędza lokalną koniunkturę i gospodarkę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
konkurs
Planszówki
samoobrona
Obozy
Reklama
Reklamadotacje dla MŚP
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: RodzicTreść komentarza: Brawo dla Pani Małgorzaty Hercuń-Dąbrowickiej za pozyskane środki i pomysł wielkie dziękiData dodania komentarza: 14.03.2025, 12:28Źródło komentarza: Gmina Lubań. Żłobek niemal gotowy, ruszyła rekrutacjaAutor komentarza: Stan-VanTreść komentarza: BMW? Najlepsze dla takich bezmózgowców odreagowanie stresu - to walnąć się młotkiem w łepetę, jak po pierwszym nie poskutkuje - to powtarzać do skutku. Czasami zatrzepanie kisielem co ma zamiast mózgu - daje efekty.Data dodania komentarza: 14.03.2025, 12:25Źródło komentarza: Mieszkaniec Zgorzelca pędził autostradą 208 km/h – tłumaczył, że chciał „odreagować”Autor komentarza: RedemptorTreść komentarza: Do Stańczyka! Jak mogą mieć rozum (mózg to mają) sympatycy tego paplacza, skoro największym dla niego (restauratora i piwiarza) wrogiem jest Urząd Skarbowy. Co mu sie roi w tej "doktorskiej" z bożej łaski łępecie? - żeby oszukiwać Skarb Państwa? Czy może w ogóle zlikwidować podatki, wystąpić z Unii ... Skundlic się (jak Pis) z Kościołem i heja z homiliami do ciemnogrodu. Jak słyszę tych nawiedzonych ogłupiaczy-wizjonerów co jak tylko wejdą do Belwederu to zaraz obniżą podatki, opłaty za gaz i prąd, połowie chorych leki za darmo, żłobki, przedszkola... no i każdemu po mieszkaniu - to po prostu rzygać się chce. I zadziwia tylko jak można być tak głupim - jak tu niektórzy ...Data dodania komentarza: 14.03.2025, 12:12Źródło komentarza: Sławomir Mentzen w Lubaniu. Tłumy na rynkuAutor komentarza: J.Treść komentarza: Naucz się pisać zanim opublikujesz takie komentarze, a jeszcze wcześniej skończ 18 lat, to sobie zagłosujesz wedle swojej woli, nawet i na polski odpowiednik AfD. Powodzenia.Data dodania komentarza: 14.03.2025, 12:03Źródło komentarza: Sławomir Mentzen w Lubaniu. Tłumy na rynku
ReklamaPowiat Lubań
Reklama