Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 29 listopada 2024 05:33
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Osadzeni do pracy. Zakład Karny w Zarębie poszukuje kontrahentów

W czasach gdy rozwój przedsiębiorstw hamuje brak rąk do pracy Zakład Karny w Zarębie wychodzi z interesującą propozycją.
Osadzeni do pracy. Zakład Karny w Zarębie poszukuje kontrahentów

Autor: eLuban.pl

W tej chwili przy Zakładzie powstaje hala produkcyjna, gdzie już wkrótce zatrudnienie znajdzie około 70 osób. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Mimo to wciąż jest duża grupa osadzonych chętnych do podjęcia pracy.

To grupa kilkudziesięciu osób chętnych i mogących podjąć proste prace zarobkowe. Często są to skazani posiadający konkretne kwalifikacje, natomiast z punktu widzenia ochronnego nie mogą pracować na zewnątrz jednostki i do tej grupy kierowana jest ta oferta. - mówi nam kpt. Wojciech Dragunowicz, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Zarębie.

Zakład Karny w Zarębie chce nawiązać współpracę z kolejnymi kontrahentami i proponuje usytuowanie na terenie zakładu kontenerów, w których osadzeni będą mogli wykonywać proste prace na rzecz firm zainteresowanych zatrudnianiem więźniów.

Dajemy pracowników i uzbrojony teren, na którym można usytuować kontenery. Co więcej zainteresowani będą mogli skorzystać z dofinansowania na stworzenie miejsca pracy, czy uzyskać częściowy zwrot poniesionych kosztów wynikających z zatrudniania skazanych. Wszystko to w ramach rządowego Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy. - mówi nam Wojciech Dragunowicz.

Zakład nie zamyka się jedynie na zabudowę kontenerową. Plac, który jest już przygotowany i nie wymaga większych nakładów finansowych to około 2200 m2.

Teren jest na tyle obszerny, że istnieje możliwość wybudowania na nim wiat do prowadzenia prac na otwartym powietrzu, kontenery służyłyby wówczas jedynie jako pomieszczenia socjalne dla osadzonych. Dodatkowo jesteśmy w stanie powiększyć go o plac magazynowy, którego obecnie w znacznej części nie wykorzystujemy. Teren wyposażony jest w ciągi komunikacyjne i drogi dojazdowe. Nawet gdyby wystąpiły komplikacje jesteśmy w stanie przygotować teren do potrzeb ewentualnych kontrahentów. Nie zamykamy się również w klamrach czasowych prowadzonej produkcji. Jeżeli będzie potrzeba pracy na trzy zmiany nie widzimy przeciwwskazań - zapewnia ppor. Artur Rymaszewski, zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Zarębie.

Osadzeni chętnie podejmują pracę w trakcie odbywania kary, bowiem ta niesie wiele korzyści. Skazani spłacają swoje zobowiązania, mają środki na swoje potrzeby, czy wspomagają swoje rodziny. Część środków gromadzi się na ich kontach i co najistotniejsze pracującym inaczej upływa czas spędzany w odosobnieniu. Z kolei dla pracodawców współpraca z Zakładem Karnym może stanowić rozwiązanie braków kadrowych wśród pracowników.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Rudy DLW 07.11.2019 15:29
Wolwo Kn do pracy tam

Przyszlosc 06.11.2019 21:28
A kto znajdzie funkcjonariuszy do pracy??? Sw dopadł gigantyczny kryzys o ktorym nikt nie mowi. Brak ludzi do pracy... W jeleniej 400 nadgodzin to norma. Chora instytucja. Szpitale sa zamykane,nauczycieli brakuje ,a teraz mundurowka... No ale rzad da kase.

Abc 06.11.2019 20:37
Więźniowie powinni sami na siebie zarobić. Co posieją to zjedzą. Kilka rowerów i niech sami produkują prąd. Więzienie to ma być kara, a nie przyjemność

Paweł 06.11.2019 18:20
Dobrze, że pracują, ale pieniądze które zarobią powinny iść na opłatę pobytu w więzieniu. Prąd, jedzenie, woda itd. To wszystko kosztuje. Dlaczego porządni ludzie mają im płacić z podatków? Praca przymusowa po 12 godzin, a gdyby więzień nie chciał pracować bądź praca byłaby źle wykonywana to wydłużenie kary, izolatka itp. Powinno załatwić sprawę. W końcu więzienie z założenia to nie darmowy hotel.

ktos 07.11.2019 10:33
prosze nie zapominać,że 80% jest im potracane wiec jednak w jakis sposób się utrzymuja

Paweł 06.11.2019 16:56
Dobrze, że pracują, ale ich wypracowane pieniądze powinni iść na ich pobyt w więzieniu. Prąd, jedzenir itd. żeby porządni obywatele nie musieli utrzymywać ich ze swoich podatków

Wedkarz 06.11.2019 15:16
Pracownicy umundurowani dostaja sie do pracy w zakladzie poprzez znajomosci.Pytanie do derektora czy w nowo otwartym zakladzie pracy dla wiezniow takze bedzie pan zatrudnial swoich po znajonosci nie sadze.Chcesz pan dorobic sie na czyims garbie taka jest prawda nie ulatwiajac komus zycia!

Seba 06.11.2019 21:36
Oferta pracy do tego więzienia jest umieszczona na tym portalu tylko trzeba umieć czytać. Wystraczy troszkę chęci a jeśli nie to proponuję dalej łapać rybki " Wędkarz"

Sławek 06.11.2019 13:49
Każdy zakład karny w Polsce powinien tak postąpić ! Tylko do pracy nie powinni zgłaszać się chętni, tylko pracą powinni być objęci wszyscy osadzeni bez wyjątków. Pieniądze zarobione powinny w pierwszej kolejności zaspokoić potrzeby całego zakładu karnego żeby Państwo nie musiało dokładać na ten cel ani złotówki. Opłaty, wszystkie koszty utrzymania, wynagrodzenia itd. Następnie ewentualna pozostałość środków powinna być dzielona na różnego rodzaju zobowiązania które ciążą na skazanych. Jeżeli ktoś nie chce pracować, przedłużenie kary oczywiście z przymusową pracą. Aż do momentu gdy taki człowiek zrozumie że to błędne koło i musi nauczyć się pracować.

Cezary Cezary 06.11.2019 15:47
Wiesz jak wzrosły by koszty kadry pilnującej? Chyba że każdemu skazanemu montować opaski i monitoring w miejscu pracy.... ale to też koszty i "biurokracja".

Gocha 06.11.2019 12:21
Novostrat wita

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
manukultura
Jarmark Radogoszcz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama