Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 29 listopada 2024 00:46
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Kto pozwolił na trwającą obecnie rekultywację wyrobiska w Rębiszowie?

W ostatnim czasie temat odpadów przyjeżdżających do gm. Mirsk stał się bardzo głośny. Sprawą zainteresowały się największe ogólnopolskie telewizje, a głos przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń pojawił się na konferencji prasowej w Sejmie RP oraz na spotkaniu w Ministerstwie Środowiska i Klimatu.
Kto pozwolił na trwającą obecnie rekultywację wyrobiska w Rębiszowie?

Wiele osób pyta komu zawdzięczamy obecną sytuację tj. przywożenie setek tysięcy ton odpadów na teren gminy Mirsk? Na antenie INTERWENCJI POLSATU wywiązała się „dyskusja”, która w dużym skrócie obrazuje skomplikowany stan prawny dotyczący rekultywacji i odpowiada na to pytanie.

W chwili obecnej decyzje wydaje Główny Inspektor Ochrony Środowiska z Warszawy, natomiast “Decyzję na rekultywację wyrobiska w Rębiszowie wydał Starosta Lwówecki, ta decyzja została poprzedzona pozytywną opinią Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk”.

Co istotne decyzja rekultywacyjna (ustalająca kierunek rekultywacji gruntów) została wydana w dniu 26 VIII 2013 r. przez ówczesnego Starostę Lwóweckiego Józefa Stanisława Mrówkę, a poprzedziła ją pozytywna opinia Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk Andrzeja Jasińskiego.

Zatem obecny Starosta Lwówecki Daniel Koko występujący w programie POLSATU nie miał na nią wpływu – jego wypowiedź i wizerunek znalazły się w materiałach, ponieważ obecnie pełni tę funkcję.

W toku dzisiejszych dyskusji warto pamiętać, że w początkowym okresie znaczny wpływ na rozwój sytuacji miały ówczesne władze gminy Mirsk oraz powiatu lwóweckiego... niestety to one umożliwiły rozpoczęcie procesu, którego skutki odczuwamy do dziś.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

obserwator 15.12.2020 11:35
Tych panow juz na bezrobocie lub do lopaty

Stasiek 15.12.2020 09:17
Co to jest rekultywacja? Otóż każda kopalnia rozpoczynając swoją działalność ma obowiązek tworzyć fundusz na rekultywację. Potem są one wykorzystywane do jej przebiegu . Pewnie właściciel firmy poprostu je skonstruował. Ponadto proces rekultywacji przeprowadza się z rodzimego materialu,który został zgromadzony podczas odkrywki ,lub odpadu produkcyjnego danej kopalni. Być może właściciel kopalni tak przedstawił władzom gminy ten proces . Myślę, że władze gminy zostały porostu oszukane ,stąd też taka decyzja .

Jarek 14.12.2020 21:37
Nie warto wierzyć władzom samorządowym ani tym bardziej organom ochrony środowiska.Urzędnicy podpiszą każdy papier a następstwa ich decyzji pokazuje TV POLSAT:https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2019-05-22/zaklad-miesny-pod-samymi-oknami/?fbclid=IwAR0gpaApbR570RyMdRClwB-KyfMdETEdZ0Rkey7lisbqJrj9sj9oJ0Z4G_E

gość 14.12.2020 21:41
albo burmistrz Mirska i starosta przegapili i nie czytają dokumentów albo ...

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
manukultura
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama