Już tradycyjnie w organizację obchodów - oprócz Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Krajowej - aktywnie włączyli się asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi, policjanci oraz inni specjaliści.
Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Ma on służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.
W związku z Tygodniem Pomocy Ofiarom Przestępstw w dniach 22-28.02.2021 r. w godzinach 8:00 - 14:00 prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Lubaniu telefonicznie pełnić będą dyżury i udzielać informacji osobom pokrzywdzonym w zakresie przysługujących im uprawnień jako ofiarom przestępstw.
Napisz komentarz
Komentarze