W treści SMS-a, który dziś otrzymali mieszkańcy, czytamy:
„Uwaga! Dziś i w nocy (24/25.04) silny deszcz z towarzyszącymi burzami. Możliwe podtopienia. Nie zbliżaj się do wezbranych rzek.”
Jednocześnie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla całego Dolnego Śląska, w tym powiatu lubańskiego, ostrzeżenie pierwszego stopnia. Przewidywane są intensywne opady deszczu, którym mogą towarzyszyć burze, porywisty wiatr, a miejscami także grad. Miejscami może spaść od 35 do 50 mm deszczu, a porywy wiatru mogą dochodzić do 70 km/h.
Według komunikatu IMGW, w regionie występują już opady deszczu, miejscami o silnym natężeniu. Strefa opadów przesuwa się znad Czech przez Dolny Śląsk w kierunku Wielkopolski. W Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim możliwa suma opadów do 50 mm przed południem.
IMGW zaznacza, że rzeczywisty przebieg zjawisk może się różnić od prognozowanego, w zależności od lokalnych warunków.

Napisz komentarz
Komentarze