Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
sobota, 23 listopada 2024 00:29
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Sprawdź, czy możesz się szczepić. Nowa funkcja na rządowej stronie

Jeżeli nie masz pewności, czy zostało dla ciebie wystawione skierowanie na szczepienie przeciwko COVID-19, dzisiejszej nocy rząd wyszedł ci naprzeciw. Teraz w łatwy sposób sprawdzisz przez internet, czy posiadasz uprawienie, aby wybrać termin przyjęcia preparatu.
Sprawdź, czy możesz się szczepić. Nowa funkcja na rządowej stronie

Autor: fot.: iStock

Dotychczas w Polsce zaszczepiło się prawie 7,7 mln osób. Ponad 2,1 mln z nich przyjęło już drugą dawkę preparatu. Przed Polakami jeszcze długa droga, zanim będziemy mogli mówić o zbiorowej odporności. Jeżeli jeszcze nie zasiliłeś tej statystyki, od dziś możesz w bardzo prosty sposób sprawdzić, czy jesteś do tego uprawniony. Poniżej przedstawiamy czytelną instrukcję krok po kroku.

To bardzo proste

1. Aby zweryfikować, czy jesteś wśród uprawnionych do szczepienia, wejdź na stronę https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/.
2. Pojawi się okno, w którym należy wpisać nr PESEL, na podstawie którego system odszuka skierowanie.
3. Po wpisaniu nr PESEL pojawi się jeden z dwóch możliwych komunikatów:
I. "Skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19 jest już w systemie. Skorzystaj z e-rejestracji lub zadzwoń na bezpłatną infolinię pod nr 989. Możesz też skontaktować się bezpośrednio z punktem szczepień". Taki komunikat oznacza, że twoje skierowanie jest już w systemie. Możesz wybrać termin szczepienia korzystając z rejestracji internetowej, dzwoniąc pod nr 989 na bezpłatną infolinię lub kontaktując się bezpośrednio z punktem, w którym zamierzasz się zaszczepić. Taką informację otrzymasz, jeżeli znajdujesz się w grupie pacjentów przewidzianej w rządowym harmonogramie szczepień. Możliwość zapisania się mają również osoby, które wyraziły wcześniej taką chęć np. poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
II. "Skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19 nie zostało znalezione w systemie. Sprawdź, kiedy będziesz mógł skorzystać z rejestracji i upewnij się, czy jesteś w grupie uprawnionej do szczepień." Ten komunikat informuje o tym, że twoje dane nie widnieją w rejestrze pacjentów oczekujących na szczepienie. Możesz wyrazić chęć przystąpienia do przyjęcia preparatu np. logując się do swojego IKP. Co jakiś czas wskazane jest sprawdzenie ponowne, bo być może ministerstwo akurat udostępni możliwość szczepienia młodszych roczników.

Dziś rocznik 1962

Zgodnie z harmonogramem przyspieszenia szczepień populacyjnych przyjęto zasadę, że każdy kolejny dzień to również kolejny rocznik, który będzie uprawniony do zarejestrowania się na przyjęcie preparatu przeciwko COVID-19. Kwietniowy harmonogram wygląda następująco:

12 kwietnia – rocznik 1962,
13 kwietnia – rocznik 1963,
14 kwietnia – rocznik 1964,
15 kwietnia – rocznik 1965,
16 kwietnia – rocznik 1966,
17 kwietnia – rocznik 1967,
19 kwietnia – rocznik 1968,
20 kwietnia – rocznik 1969,
21 kwietnia – rocznik 1970,
22 kwietnia – rocznik 1971,
23 kwietnia – rocznik 1972,
24 kwietnia – rocznik 1973.

Kto pierwszy, ten lepszy

Zgodnie z obietnicą rządu, pierwszeństwo przy ustalaniu kolejności szczepień mają osoby, które w miesiącach styczeń – marzec wypełniły formularz gotowości. Oznacza to, że będą one traktowane priorytetowo w swojej grupie wiekowej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zulu 13.04.2021 23:17
Rząd to zwykły handlarz szczepionkami.Darmowe szczepionki opłacone z pieniędzy podatników.Ciekawe ile kosztowały te darmowe szczepionki do dzisiaj i kto na tym interesie zarabia?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
manukultura
Chagall
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Pchli targ
sport
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama