Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 25 kwietnia 2025 07:05
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Marszałek wręczył nagrody sportowe dolnośląskim olimpijczykom

Natalia Kaczmarek – złota i srebrna medalistka w sztafecie 4x400m oraz Paweł Fajdek – brązowy medalista rzutu młotem odebrali dziś z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego nagrody sportowe. Wyróżnienie trafiło także do trenera naszych lekkoatletów Marka Rożeja.
Marszałek wręczył nagrody sportowe dolnośląskim olimpijczykom

Autor: UMDW

- Dziękuję wszystkim wyróżnionym sportowcom. Swoimi osiągnięciami i ambicją rozsławiacie nasz region. Jesteśmy z Was dumni! Chcemy, aby dzięki naszym programom i inwestycjom sportowym na Dolnym Śląsku szkoliły się kolejne pokolenia utalentowanych, młodych sportowców – mówi marszałek Cezary Przybylski z Bezpartyjnych i Samorządowców.

Dolnośląscy medaliści XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 odebrali dziś z rąk przedstawicieli zarządu województwa nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia sportowe. W spotkaniu uczestniczyli także Damian Mrozek – przewodniczący sejmikowej komisji Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu oraz Zygmunt Worsa – Prezes Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki.

- W listopadzie planujemy rozpocząć budowę hali atletycznej we Wrocławiu. Liczę na to, że trenować na niej będą kolejni mistrzowie i medaliści największych światowych imprez sportowych. Sport i pozytywne emocje jakie się z nim wiążą są doskonałym wzorem zwłaszcza dla najmłodszych – dodaje Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

Natalia Kaczmarek jest zawodniczką AZS AZF Wrocław. Wcześniej była nagradzana przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego za swoje sukcesy sportowe z lat ubiegłych m.in. za wicemistrzostwo świata w sztafecie kobiet 4x 400m na Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Birmingham w 2018 r. oraz młodzieżowe mistrzostwo Europy w biegu indywidualnym na 400m. Od trzech lat jest także stypendystką Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Na igrzyskach w Tokio zdobyła złoty medal w sztafecie mieszanej 4x400m oraz srebrny w sztafecie 4x400 kobiet.

Paweł Fajdek to czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem w latach 2013, 2015, 2017, 2019, a także trzykrotny medalista mistrzostw Europy, w tym mistrz Europy w 2016r. (oraz dwa srebrne medale w latach 2014 i 2018r.). Również jest laureatem nagród sportowych Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz plebiscytu na Najlepszego Sportowca Dolnego Śląska (w którym samorząd fundował nagrody). W Tokio zdobył brązowy medal w rzucie młotem.

Marek Rożej jest trenerem Natalii Kaczmarek oraz innych biegaczy występujących na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (Joanny Linkiewicz, Jakuba Krzewiny). Pod jego okiem trenują również polscy czterystumetrowcy. W 2018 roku nagrodzony przez województwo za osiągniecia lekkoatletów na halowych MŚ w Birmingham (sztafety kobiet i mężczyzn 4x400 m).

- Nasi sportowcy i wspaniałe wyniki jakie osiągają sprawiają, że są najlepszymi ambasadorami Dolnego Śląska na świecie. Życzę Państwu kolejnych sukcesów i kolejnych takich spotkań jak dziś – mówi Damian Mrozek, przewodniczący sejmikowej Komisji Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Kobiety Kobietom
Zajęcia korekcyjne
warsztaty
rajd rowerowy
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
LAWA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Henryk.z cisaTreść komentarza: Słabo to wyglada Henryków potrafi zrobić szoł lubań nieData dodania komentarza: 25.04.2025, 05:57Źródło komentarza: Lawa 2025. Znamy główne gwiazdy Dni LubaniaAutor komentarza: AndreTreść komentarza: To po co ta unia nakazy i zakazy kontrole na granicy chyba jest gorzej niż jak wchodziliśmy do tej teraz pseudo Unii.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 21:42Źródło komentarza: Granica znów stoi. Korek na A4 sięgnął 15 km, zablokowane także inne przejściaAutor komentarza: HonzaTreść komentarza: Przy okazji - czy w tym temacie też wielebne mniszki coś tam macie? Bolesne milczenie Kościoła. Za drzwiami pralni sióstr magdalenek działa się tragedia... 10 pralni Św. Marii Magdaleny pod opieką katolickich zakonów prało brudną bielizną w Irlandii w latach 1922-96. Państwo, Kościół lub rodziny wysłały do obozów pracy 10 000 kobiet wbrew ich woli. W konserwatywnej Irlandii azyle sióstr magdalenek były powszechnie akceptowaną przez społeczeństwo i władze instytucją, która pozwalała pozbyć się niewygodnych („upadłych”). „Pralnie” zaczęły znikać wraz ze zmianami w życiu społecznym, a także, kiedy przestały być opłacalne. Ostatni azyl zamknięto 25 września 1996 roku.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 21:31Źródło komentarza: Wystawa "Przetrwać na przekór losowi"Autor komentarza: YettiTreść komentarza: Nie zapisał się ten Santo Subito zbyt chlubnie w tym swoim pontyfikacie, a jeszcze mu nasz Duduś zafundował dzień żałoby. Tymczasem 1. Nie wskazał Rosji jako agresora a miał okazję jako - niby prawy chrześcijanin; 2. Nie udostępnił archiwów w sprawach pedofilów i innej maści seks dewiantów; 3. Nie wyeliminował z szeregów kapłaństwa zboczeńców seksualnychData dodania komentarza: 24.04.2025, 21:08Źródło komentarza: Papież Franciszek nie żyje. Świat żegna Ojca Świętego
ReklamaPowiat Lubań
Reklama