Wciąż przybywa osób zarażonych Covid-19, a co za tym idzie rośnie liczba osób poddanych kwarantannie. Lubańscy policjanci codziennie odwiedzają osoby, które są objęte izolacją i sprawdzają, czy przebywają one w miejscu zamieszkania. Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej na tych, którzy kwarantanny nie przestrzegają.
- W związku z bardzo dużym wzrostem liczby osób poddanych kwarantannie na terenie powiatu lubańskiego, ponownie zachęcamy również do zainstalowania aplikacji w telefonie „Kwarantanna domowa”, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze - czytamy w policyjnym komunikacie.
Dzięki aplikacji możemy przysłużyć się wszystkim i pomóc służbom zaangażowanym w walkę z koronawirusem. Szanujmy pracę wszystkich, którzy chcą nam pomóc.
- Wykażmy się odpowiedzialnością i dbałością o życie i zdrowie przede wszystkim własne i swoich najbliższych. Nie bójmy się prosić o pomoc osoby, które są zdrowe i pomogą nam przetrwać okres choroby. Wiele sklepów oferuje sprzedaż swoich artykułów z dostawą do domu. Jeśli mamy informację o osobach starszych wymagających szczególnej dbałości o zdrowie, poinformujmy ośrodki pomocy społecznej bądź inne instytucje pomocowe - apelują funkcjonariusze.
Od naszej postawy i odpowiedzialności zależy, jak szybko uda nam się uporać z pandemią.
Policja jednocześnie przypomina o konieczności używania maseczek. Usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać m.in. na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej), w autobusie, tramwaju i pociągu, w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie, w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta, w kinie i teatrze, u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu, w kościele i szkole, na uczelni, w urzędzie i w innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banku, na poczcie itp.).
Maseczki nie trzeba nosić na świeżym powietrzu, w lesie, parku, w zieleńcach, ogrodach botanicznych, ogrodach zabytkowych, na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych, w rodzinnych ogródkach działkowych i na plaży oraz w czasie podróży prywatnym samochodem, motocyklem, czterokołowcem, motorowerem czy w zakładzie pracy w celu spożycia posiłku.
Napisz komentarz
Komentarze