Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 5 listopada 2024 15:23
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Świąteczna kutia z ryżem

Kutia – pochodzące z regionów kresowych danie, które w wielu domach wliczane jest do 12 tradycyjnych wigilijnych potraw. Przygotowaliśmy nieco inne wydanie tej tradycyjnej potrawy świątecznej z dodatkiem ryżu parboiled, który z powodzeniem uzupełni kutię.
Świąteczna kutia z ryżem

Autor: www.britta.pl

Składniki:

  • 1 saszetka ryżu parboiled (np. marki Britta)
  • 1 szklanka maku lub gotowej masy makowej
  • 2 łyżki miodu
  • 4 szt daktyli
  • 10 szt rodzynek
  • 4 suszone morele
  • 4 suszone śliwki
  • 6 łyżek płatków migdałów

Metoda:

Ryż ugotować zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Mak umieścić w garnku i dolać wody tak aby była 2cm ponad makiem, gotować przez 30 minut. Zmielić za pomocą robota kuchennego lub blendera. Jeśli używamy gotowego maku od razu przełożyć masę do naczynia.

Ciepły ryż oraz mak wymieszać z pozostałymi składnikami.

Smacznego!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kuchcik 21.12.2021 12:55
Oo tak! Kutia z bialym ryżem z mojej kuchni z ksieginek sprawi, ze to beda Wasze najlepsze swieta. Polecam kutie na swieta!

Reklama
Reklama
Reklama
wystawa
konkurs poetycki
11 listopada
manukultura
Wędrowiec
11 Listopada
Chagall
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KatonTreść komentarza: Ateiści nie są tak zdemoralizowani jak katolicy! Fals - obłuda i hipokryzja to cechy tych wyznawców. Historia i życie współczesne dostarczają tego wystarczające dowody.Data dodania komentarza: 5.11.2024, 12:37Źródło komentarza: Cukierki z igłami pojawiły się też w naszym regionieAutor komentarza: Krycha-MychaTreść komentarza: Słusznie! Ksiądz może to i dzieci mogą kolędować po kasę...Data dodania komentarza: 5.11.2024, 12:35Źródło komentarza: Cukierki z igłami pojawiły się też w naszym regionieAutor komentarza: RedemptorTreść komentarza: Wielebny! Nie dyskutuję z laikami w tym temacie bo nie miejsce i szkoda czasu i nie ma gwarancji że cokolwiek są w stanie zrozumieć. Przestępstwa zniesławienia i zniewagi należą do grupy przestępstw przeciwko czci i nietykalności cielesnej. Stanowią one przejaw ochrony życia prywatnego, zagwarantowanej w art. 47 Konstytucji. Przestępstwa te jakkolwiek mogą się wydawać podobne, różnią się w sposób zasadniczy, stanowić dwa odrębne typy czynów zabronionych pod groźbą kary. Zniesławienie związane jest przede wszystkim z działaniami mającymi poniżyć jednostkę w opinii publicznej. Zniewaga związana jest natomiast z okazaniem pogardy drugiej osobie. Przedmiotem ochrony przestępstwa zniesławienia jest godność, dobre imię, świadomość własnej wartości i szacunek do samego siebie. W przypadku zniewagi przedmiotem ochrony jest przede wszystkim cześć człowieka. Zatem - trzeba się zdecydować jaki zarzut i na jakiej podstawie postawić. Jest też problem: katolik czy katoliczka.Data dodania komentarza: 5.11.2024, 12:33Źródło komentarza: Cukierki z igłami pojawiły się też w naszym regionieAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: Dzięki temu pijakowi wzrosną składki OC .Data dodania komentarza: 5.11.2024, 11:34Źródło komentarza: Lubań. Pomnik po niedzielnym wypadku nieposprzątany, dlaczego?
ReklamaPowiat Lubań
Reklama