Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 25 kwietnia 2025 01:19
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Świąteczny klimat na lubańskim rynku

W przedświąteczny wtorek lubański rynek wypełnił się kolorowymi kramami, niepowtarzalną atmosferą Jarmarku Bożonarodzeniowego i wirującymi płatkami śniegu.
  • Źródło: ŁCR
Świąteczny klimat na lubańskim rynku

Autor: eLubań

Po rocznej przerwie, lubanianie znowu mogli poczuć magię Świąt, uzupełnić świąteczne menu i… braki prezentowe. Swojskie sery, wędliny, ciasta, miody z lokalnych pasiek, niepowtarzalne rękodzieło i wiele, wiele innych produktów – to tylko kilka propozycji z szerokiej oferty stoisk, które pojawiły się w centrum miasta.

Dzieci (i nie tylko) wzięły udział w warsztatach, podczas których wykonały wyjątkowe świąteczne anioły, dekorowały pachnące Świętami pierniki i malowały porcelanowe Mikołaje.
Zupełnie niespodziewanie lubański rynek odwiedził również sam Święty Mikołaj, który rozdawał wyjątkowe kartki świąteczne, narysowane przez zwycięzców konkursu plastycznego pod hasłem „Lubańskie Boże Narodzenie”. Natomiast pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej podejmowali wszystkich chętnych pysznymi pierogami i rozgrzewającym barszczem.

Po południu rynek wypełnił się dźwiękami muzyki. Aż do wieczora obecni kolędowali z zespołami Echo Bukowiny, My Lubaniacy, Smolniczanie, młodzieżowym zespołem instrumentalnym działającym przy lubańskim MDK czy niedawno reaktywowaną Estradą Lubańską.

Słuchaczy szczególnie zaczarowali młodzi laureaci Festiwalu Pieśni, Kolęd i Pastorałek „Kolędowanie w Lubaniu”, którzy wnieśli powiew świeżości w interpretowane utwory.
Wieczór zakończył się energetycznym koncertem Magdy Steczkowskiej. Piosenkarka jak nikt inny potrafi wzruszać i urzekać, a jej ciepły głos i ujmująca osobowość przyciąga słuchaczy w każdym wieku.

Po koncercie umilkł gwar kramów i dźwięki kolęd, a lubanianie rozeszli się do domów, niosąc w sercach ciepło i przedsmak świątecznych dni.

Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Lubań, Łużyckie Centrum Rozwoju i Miejski Dom Kultury.

Impreza w Lubaniu mogła odbyć się dzięki współfinansowaniu przez Fundację PGE.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jan 22.12.2021 22:09
Jest szansa, że doczekam kolejnej denominacji w swoim życiu..

cOVIDKA 22.12.2021 20:11
Klimat może i świąteczny, a głupoty jeszcze więcej ... Ciekawa jestem jak to się przełoży na zakażenia

Zbyszko 22.12.2021 14:27
I tak to motłoch pospolity czyli gawiedź pod wodzą burmistrza bez maseczek sie kłębił. Zaś pan burmistrz zarażał dzieci, czy może dzieci - co nie daj panie boże - pozarażały nam burmistrza... Śpiewać można oczywiście bez maseczki - alej uż odbierać wyróżnienia....? Na dodatek w tłumie. Obyście sobie - przy koncercie szczególnie - nie nawdychali omikrona, bo nasz szpital nie ma już wolnych łóżek.

Do Preszki 23.12.2021 06:37
Ifona Preszka - Taki z ciebie Zbyszko jak z koziej ....Wypowiedz się może na temat wujka z Olszyny.....

tom7 22.12.2021 12:37
Wszystko wina PIS.

Jagoda 22.12.2021 12:22
Powiem krótko WIEŚ TAŃCZY I ŚPIEWA !!!

Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Kobiety Kobietom
Zajęcia korekcyjne
warsztaty
rajd rowerowy
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
LAWA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AndreTreść komentarza: To po co ta unia nakazy i zakazy kontrole na granicy chyba jest gorzej niż jak wchodziliśmy do tej teraz pseudo Unii.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 21:42Źródło komentarza: Granica znów stoi. Korek na A4 sięgnął 15 km, zablokowane także inne przejściaAutor komentarza: HonzaTreść komentarza: Przy okazji - czy w tym temacie też wielebne mniszki coś tam macie? Bolesne milczenie Kościoła. Za drzwiami pralni sióstr magdalenek działa się tragedia... 10 pralni Św. Marii Magdaleny pod opieką katolickich zakonów prało brudną bielizną w Irlandii w latach 1922-96. Państwo, Kościół lub rodziny wysłały do obozów pracy 10 000 kobiet wbrew ich woli. W konserwatywnej Irlandii azyle sióstr magdalenek były powszechnie akceptowaną przez społeczeństwo i władze instytucją, która pozwalała pozbyć się niewygodnych („upadłych”). „Pralnie” zaczęły znikać wraz ze zmianami w życiu społecznym, a także, kiedy przestały być opłacalne. Ostatni azyl zamknięto 25 września 1996 roku.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 21:31Źródło komentarza: Wystawa "Przetrwać na przekór losowi"Autor komentarza: YettiTreść komentarza: Nie zapisał się ten Santo Subito zbyt chlubnie w tym swoim pontyfikacie, a jeszcze mu nasz Duduś zafundował dzień żałoby. Tymczasem 1. Nie wskazał Rosji jako agresora a miał okazję jako - niby prawy chrześcijanin; 2. Nie udostępnił archiwów w sprawach pedofilów i innej maści seks dewiantów; 3. Nie wyeliminował z szeregów kapłaństwa zboczeńców seksualnychData dodania komentarza: 24.04.2025, 21:08Źródło komentarza: Papież Franciszek nie żyje. Świat żegna Ojca ŚwiętegoAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: jest po kilka na każdym piętrze więc nie kłam PO*****Data dodania komentarza: 24.04.2025, 20:42Źródło komentarza: Poprosiliśmy burmistrza Lubania o wywiad. Czekamy na Wasze pytania
ReklamaPowiat Lubań
Reklama