Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 29 kwietnia 2025 20:05
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Będzie się działo! Dyspensa i łagodzenie obostrzeń na Sylwestra

Ciekawa sytuacja, bowiem i rząd i biskup łagodzą obostrzenia na zabawy sylwestrowe. Nakładane w ubiegłym roku zakazy przyniosły wiele dyskusji i co gorsza przypadków łamania prawa. W związku z tym w tym roku będzie można się bawić choć z ograniczeniami.
Będzie się działo! Dyspensa i łagodzenie obostrzeń na Sylwestra

Autor: Obraz Gerd Altmann z Pixabay

W przeciwieństwie do ubiegłego roku w tym otwarte będą mogły być hotele i dyskoteki. Pod warunkiem jednak, że na sali nie będzie przebywać więcej niż 100 osób. Obostrzenie nie dotyczy w pełni zaszczepionych, posiadających certyfikat COViD-19.

Zniesiono również obowiązujący w ubiegłym roku zakaz przemieszczania w noc sylwestrową i zezwolono na „domówki”, te ostatnie nie są objęte żadnymi ograniczeniami.

Zrozumieniem wykazał się również Biskup Legnicki ogłaszając 31 grudnia dyspensę.

W odpowiedzi na liczne prośby wiernych, wyrażając szacunek dla ich prawdziwie chrześcijańskiej postawy świętowania zakończenia starego i powitania nowego roku, udzielam wiernym przebywającym na terenie diecezji legnickiej w dniu 31 grudnia 2021 roku, we wspomnienie świętego Sylwestra, dyspensy od IV przykazania kościelnego, które między innymi określa: Zachować nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (…). Jednocześnie wszystkich korzystających z dyspensy zobowiązuję do podjęcia dzieł miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych - informuje Andrzej Siemieniewski
Biskup Legnicki.

Cóż dodać? Będzie się działo!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Hermes 29.12.2021 14:57
Przecież już nikt sie tymi usakralnionymi bzdurami nie przejmuje, czy jest jakaś dyspensa czy nie - czy to piątek postny ścisły czy zwykły... Co gorliwsi w wyznawaniu jak zgrzeszą to do spowiedzi i po problemie. Droga do nieba otwarta.

Obżarty 29.12.2021 18:59
Nie będzie mi czarny pasibrzuch do gara zaglądał i mówił co mogę a czego nie - będe sobie goloneczkę w piwku szamał kiedy chce ?, a on niech wpieprza te swoje mączne wafelki ?.

Henio 29.12.2021 14:49
A czy ten pan biskup skonsultował to ze swoim panem bogiem?

Halwa 29.12.2021 13:52
łagodzą obostrzenia bo Rząd promuje Zakopane i będzie się działo po sylwestrze.........

Monika 29.12.2021 11:38
,,Będzie się działo i tylko nocy będzie mało,, a potem będzie duużo omikronów i wzrosną Pisowi statystyki zgonów a co za tym idzie kolejne niegodne z Konstytucją restrykcje. Ale niech żyje bal !

Karol 29.12.2021 13:50
Każda śmierć osoby w wieku poprodukcyjnym w Polsce to potężne oszczędności dla Państwa. Więc im to pasuje.

hans 29.12.2021 13:57
Tak tworzy się 5 falę.

Do wyżej 29.12.2021 15:42
Babo przestań marudzić!!! Jakby były restrykcje, to byś marudziła. Nie ma obostrzeń, też marudzisz. Aby się przyj......ć!

Reklama
Reklama
Zajęcia korekcyjne
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
LAWA
Koncert plenerowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama