Mimo że technologia ta budzi kontrowersje a jej przeciwnicy twierdzą, że z ekologią mają mało wspólnego, samochody z napędem elektrycznym coraz częściej pojawiają się na drogach. Elektryki to niższy koszt za przejechanie 100 km i redukcja CO2 w miastach.
Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że bez podejmowania działań w zakresie ochrony środowiska przyszłość naszej planety jest zagrożona. Stąd decyzja o zamontowaniu stacji z dwoma punktami ładowania o mocy 22 kW. To nasz niewielki wkład w powiększanie sieci punktów, w których można ładować auta elektryczne. Niewielka ilość takich miejsc to jeden z powodów mniejszej w porównaniu z krajami Europy Zachodniej liczby takich samochodów. - informuje firma Dr. Schumacher.
Stacja jest już gotowa i znajduje się na parkingu przed siedzibą firmy na ul. Jeleniogórskiej. Korzystać z niej mogą posiadacze kart RFID umożliwiające identyfikację użytkownika i autoryzację sesji ładowania.
Trwają też przygotowania do uruchomienia kolejnych trzech stacji ładowania na terenie miasta. Lubański samorząd wyznaczył prywatnemu przedsiębiorcy trzy miejsca, gdzie stacje mogą stanąć, a ten jest w trakcie załatwiania uzgodnień.
Napisz komentarz
Komentarze