Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 24 kwietnia 2025 22:16
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rosjanie ukradli Świnkę Peppę. Teraz wszystko biorą jak swoje

Władze Rosji odpowiadają na sankcje Zachodu. Na cel wzięły nawet bohaterkę brytyjskiej kreskówki dla dzieci Świnkę Peppę.
Rosjanie ukradli Świnkę Peppę. Teraz wszystko biorą jak swoje
Świnka Peppa

Autor: screen Youtube

Ambasadorowie państw członkowskich przy Unii Europejskiej przyjęli właśnie czwarty pakiet sankcji wobec Rosji. Informacje podała francuska prezydencja w UE i dodała, że pakiet jest skierowany „przeciwko osobom i podmiotom zaangażowanym w agresję na Ukrainę, a także kilku sektorom rosyjskiej gospodarki”.

Zachodnie sankcje już uderzają w rosyjską gospodarkę. Wiele firm wycofało się z tego rynku, zamykają swoje placówki, zatrzymują inwestycje. USA zakazały sprowadzania z Rosji m.in. kawioru, alkoholu i diamentów. To towary warte miliardy dolarów – których rosyjscy eksporterzy już nie zobaczą.

Rosja odpowiada na te działania i robi to na swój sposób. Prezydent Władimir Putin podpisał ustawę, która umożliwia rosyjskim przewoźnikom zatrzymanie zagranicznych samolotów. Chodzi o maszyny leasingowane, których używają rosyjskie linie lotnicze.

Putin chce stworzyć wśród podległych mu obywateli wrażenie, że wszystko jest w porządku. Że znane marki, takie jak np. McDonald’s, nadal będą obecne na rynku. „The Wall Street Journal" właśnie podał, że szefostwo globalnych firm zostały ostrzeżone przed możliwością aresztowania ich menedżerów i przejęcia znaków towarowych. Chodzi o takie marki jak: Coca-Cola, Procter&Gamble czy IBM. To jednak nie koniec, bo sąd w Kirowie uznał, że znak towarowy Świnki Peppy może być bezkarnie wykorzystywany przez firmy z Federacji Rosyjskiej.

Peppa i premier

Wspomniana świnka to bohaterka popularnej na całym świecie brytyjskiej kreskówki (teraz prawa do znaku ma jednak kanadyjskie studio Entertainment One). Serial z Peppą oraz cała masa produktów z jej wizerunkiem przynoszą kolosalne zyski. W 2019 r. Kanadyjczycy kupili prawa do tej postaci za 4 miliardy dolarów.

Świnka jest tak popularna, że gdy w listopadzie 2021 r. premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapomniał, co chciał powiedzieć na spotkaniu w sprawie przemysłu, zaczął mówić o Peppie.

– Kto by pomyślał, że świnia, która wygląda jak suszarka do włosów lub jak świnka z obrazów Piccasa, która została odrzucona przez BBC, będzie teraz eksportowana do 180 państw w parkach tematycznych, zarówno w Ameryce, jak i Chinach? – chwalił fikcyjną postać polityk.

Można brać

Rosyjski sąd zajmował się pozwem Entertainment One przeciwko jednemu z rosyjskich przedsiębiorców, który bezprawnie produkował rzeczy ze świnką. We wrześniu 2021 r. Kanadyjczycy zażądali 40 tysięcy rubli odszkodowania. Teraz jednak sąd odrzucił pozew, argumentując to nieprzyjaznymi działaniami USA i innych państw.

Podstawą prawną jest dekret Władimira Putina, zezwalający na wykorzystywanie opatentowanych wynalazków i wzorów przemysłowych pochodzących z „nieprzyjaznych krajów”. Nie trzeba mieć na to zezwolenia ani płacić odszkodowania.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zulu 15.03.2022 14:18
ODDAJCIE DZIECIOM MASZĘ !!!

hebel 15.03.2022 10:53
Szaleństwo

Reklama
Reklama
Kobiety Kobietom
Zajęcia korekcyjne
warsztaty
rajd rowerowy
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
LAWA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AndreTreść komentarza: To po co ta unia nakazy i zakazy kontrole na granicy chyba jest gorzej niż jak wchodziliśmy do tej teraz pseudo Unii.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 21:42Źródło komentarza: Granica znów stoi. Korek na A4 sięgnął 15 km, zablokowane także inne przejściaAutor komentarza: HonzaTreść komentarza: Przy okazji - czy w tym temacie też wielebne mniszki coś tam macie? Bolesne milczenie Kościoła. Za drzwiami pralni sióstr magdalenek działa się tragedia... 10 pralni Św. Marii Magdaleny pod opieką katolickich zakonów prało brudną bielizną w Irlandii w latach 1922-96. Państwo, Kościół lub rodziny wysłały do obozów pracy 10 000 kobiet wbrew ich woli. W konserwatywnej Irlandii azyle sióstr magdalenek były powszechnie akceptowaną przez społeczeństwo i władze instytucją, która pozwalała pozbyć się niewygodnych („upadłych”). „Pralnie” zaczęły znikać wraz ze zmianami w życiu społecznym, a także, kiedy przestały być opłacalne. Ostatni azyl zamknięto 25 września 1996 roku.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 21:31Źródło komentarza: Wystawa "Przetrwać na przekór losowi"Autor komentarza: YettiTreść komentarza: Nie zapisał się ten Santo Subito zbyt chlubnie w tym swoim pontyfikacie, a jeszcze mu nasz Duduś zafundował dzień żałoby. Tymczasem 1. Nie wskazał Rosji jako agresora a miał okazję jako - niby prawy chrześcijanin; 2. Nie udostępnił archiwów w sprawach pedofilów i innej maści seks dewiantów; 3. Nie wyeliminował z szeregów kapłaństwa zboczeńców seksualnychData dodania komentarza: 24.04.2025, 21:08Źródło komentarza: Papież Franciszek nie żyje. Świat żegna Ojca ŚwiętegoAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: jest po kilka na każdym piętrze więc nie kłam PO*****Data dodania komentarza: 24.04.2025, 20:42Źródło komentarza: Poprosiliśmy burmistrza Lubania o wywiad. Czekamy na Wasze pytania
ReklamaPowiat Lubań
Reklama