Podwójny rocznik, jednocześnie kończący etap gimnazjów. Pandemia koronawirusa i domowa izolacja. Spory środowisk nauczycielskich z ministerstwem, a na końcu wojna i szkoły przyjmujące uchodźców z Ukrainy. To sytuacje i problemy z jakimi nie musiały się mierzyć tysiące uczniów kończących edukację w poprzednich latach. Tym bardziej docenić trzeba wysiłek i trud jaki musiała włożyć w edukację młodzież, która dziś ukończyła szkołę średnią.
To rzeczywiście był bardzo nietypowy rocznik, dlatego że młodzież spotkały wszelakiego rodzaju wydarzenia i różne konteksty. Do tego w pierwszym i drugim roku nauki strajki nauczycielskie. To było bardzo trudne i na pewno nie sposób odpracować pewnych rzeczy, one po prostu bezpowrotnie minęły. Choćby to, co daje pobyt w szkole. Jednak z drugiej strony uświadomiło to młodym ludziom, jak ważny jest kontakt z drugim człowiekiem, że lekcja w szkole, gdy ma się kontakt z nauczycielem jest dużo bardziej efektywna, że szkoła daje wszechstronny rozwój młodego człowieka. Myślę, że gdy wrócili do szkoły docenili to ze zdwojoną mocą, dzięki temu integracja i wszelkie działania były bardzo zintensyfikowane. - mówiła nam Renata Czuj, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu.
Dziś w auli lubańskiego „Adasia” odbyła się uroczysta akademią kończącą naukę klas maturalnych. Spotkanie było okazją do przekazania sztandaru szkoły młodszym rocznikom i wręczenia wyróżnień uczniom osiągającym najlepsze wyniki w nauce. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia.
Napisz komentarz
Komentarze