Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 5 listopada 2024 15:26
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Która telewizja jest najbardziej wiarygodna? Na pewno nie TVP [SONDAŻ]

Znamy wyniki najnowszego badania CBOS dotyczącego wiarygodności stacji telewizyjnych. Bój toczy się między „wielką trójką”: Polsatem, TVN i TVP.
Która telewizja jest najbardziej wiarygodna? Na pewno nie TVP [SONDAŻ]

Autor: Polsat screen

CBOS przeprowadził swoje badanie 28 marca-7 kwietnia na grupie 1030 osób. Jego wyniki są przede wszystkim niekorzystne dla TVP, bo wielu respondentów źle ocenia tę stację.

Zwycięzcą sondażu jest Polsat. 72 proc. badanych ocenia działalność tej stacji pozytywnie. Oznacza to wzrost o 4 pkt. proc. w porównaniu z badaniem z ubiegłego roku.

O Polsacie dobrze wypowiadają się Polacy niezależnie od swoich sympatii politycznych. Trzeba dodać, że odsetek negatywnych skojarzeń z tym nadawcą zmniejszył się o 2 pkt proc. i wynosi obecnie 8 procent.

Za Polsatem uplasował się TVN. Pozytywnie o stacji wypowiada się 61 proc. ankietowanych (o 5 pkt proc. więcej niż w 2021 r.). Negatywne zdanie ma 20 proc. To także spadek o 3 proc.

Kiepsko w tym zestawieniu wypadła za to TVP. Złe zdanie ma o niej więcej Polaków niż oceniających ją pozytywnie. Negatywnie ocenia działalność Telewizji Polskiej 43 proc. uczestników badania. Oznacza to wzrost o 1 pkt procentowy w stosunku do ubiegłego roku. Pozytywnie ocenia TVP 40 proc. respondentów – dokładnie tyle samo, co w 2021 roku.

Takie badanie CBOS przeprowadza od 1997 roku. Jeśli przyjrzeć się jego poprzednim edycjom, to z analiz wynika, że negatywnych skojarzeń związanych z TVP zaczęło przybywać w 2016 roku - po przejęciu władzy przez PiS. Do tego momentu z pracy Telewizji Polskiej niezadowolonych było 10-20 proc. respondentów. Kiedy spółką zaczął kierować Jacek Kurski, te liczby zaczęły rosnąć. W 2019 roku było to już 38 procent.

Dodajmy jeszcze, że w ostatnich latach zmieniał się odbiór zarówno Polsatu, jak i TVN-u. Ta pierwsza stacja w 2012 r. miała 13 proc. skojarzeń negatywnych, a w 2019 r. już  19 procent.

W przypadku TVN w analogicznych okresach było to odpowiednio 16 i 29 procent.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Bn 12.05.2022 12:25
Tv trwam,,??

Monia 12.05.2022 09:27
Skoro tak kameralnie, to taki Lubań, czy nawet Świeradów wg choćby np. Warszawiaków, jest w ogóle nieznany. Pytaj Warszawiaka, Gdańszczanina, gdzie jest Świeradów, to trzeba myśleć, że otrzyma się odpowiedź.

panjapa 11.05.2022 15:00
Zapomnieliście dodać, że ten sondaż był robiony wśród mieszkańców Lubania.

Reklama
Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
wystawa
konkurs poetycki
11 listopada
manukultura
Wędrowiec
11 Listopada
Chagall
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KatonTreść komentarza: Ateiści nie są tak zdemoralizowani jak katolicy! Fals - obłuda i hipokryzja to cechy tych wyznawców. Historia i życie współczesne dostarczają tego wystarczające dowody.Data dodania komentarza: 5.11.2024, 12:37Źródło komentarza: Cukierki z igłami pojawiły się też w naszym regionieAutor komentarza: Krycha-MychaTreść komentarza: Słusznie! Ksiądz może to i dzieci mogą kolędować po kasę...Data dodania komentarza: 5.11.2024, 12:35Źródło komentarza: Cukierki z igłami pojawiły się też w naszym regionieAutor komentarza: RedemptorTreść komentarza: Wielebny! Nie dyskutuję z laikami w tym temacie bo nie miejsce i szkoda czasu i nie ma gwarancji że cokolwiek są w stanie zrozumieć. Przestępstwa zniesławienia i zniewagi należą do grupy przestępstw przeciwko czci i nietykalności cielesnej. Stanowią one przejaw ochrony życia prywatnego, zagwarantowanej w art. 47 Konstytucji. Przestępstwa te jakkolwiek mogą się wydawać podobne, różnią się w sposób zasadniczy, stanowić dwa odrębne typy czynów zabronionych pod groźbą kary. Zniesławienie związane jest przede wszystkim z działaniami mającymi poniżyć jednostkę w opinii publicznej. Zniewaga związana jest natomiast z okazaniem pogardy drugiej osobie. Przedmiotem ochrony przestępstwa zniesławienia jest godność, dobre imię, świadomość własnej wartości i szacunek do samego siebie. W przypadku zniewagi przedmiotem ochrony jest przede wszystkim cześć człowieka. Zatem - trzeba się zdecydować jaki zarzut i na jakiej podstawie postawić. Jest też problem: katolik czy katoliczka.Data dodania komentarza: 5.11.2024, 12:33Źródło komentarza: Cukierki z igłami pojawiły się też w naszym regionieAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: Dzięki temu pijakowi wzrosną składki OC .Data dodania komentarza: 5.11.2024, 11:34Źródło komentarza: Lubań. Pomnik po niedzielnym wypadku nieposprzątany, dlaczego?
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama