Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 24 kwietnia 2025 22:08
Reklama dotacje unijne dla firm
Reklama
Reklama
Reklama

W 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej

1 września, jak co roku, czcimy pamięć ofiar największego konfliktu zbrojnego w historii, zapoczątkowanego atakiem hitlerowskich Niemiec na Polskę.
W 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Bez wypowiedzenia wojny 1 września 1939 r. wojska niemieckie wkroczyły na terytorium II RP na całej długości granicy polsko-niemieckiej, stosując taktykę wojny błyskawicznej (Blitzkrieg), która wkrótce stała się wojną totalną. Niemieckie lotnictwo i artyleria atakowały bez wahania cele cywilne, bombardowały miasta i wsie, a łapanki i rozstrzeliwanie cywilów stały się codziennością. Miliony ofiar, ogromne zniszczenia, złamana psychika tych, co przeżyli – o tym wszystkim nie możemy zapomnieć. 

Lubańscy samorządowcy, przedstawiciele szkół, innych instytucji i organizacji złożyli biało-czerwone wiązanki pod obeliskiem w centrum miasta. Umieszczony na nim napis „POLEGŁYM ZA OJCZYZNĘ – Mieszkańcy Lubania” jest symbolem i zobowiązaniem, że nasza pamięć będzie trwać przez pokolenia.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

? 02.09.2022 16:55
Brajanek z Jesicą patrzą a tam taki bałagan że wstyd. Bałagan nie tylko na głowie

Kasia 02.09.2022 12:33
Obelisk to ruina, wstyd

Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Kobiety Kobietom
Zajęcia korekcyjne
warsztaty
rajd rowerowy
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
LAWA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AndreTreść komentarza: To po co ta unia nakazy i zakazy kontrole na granicy chyba jest gorzej niż jak wchodziliśmy do tej teraz pseudo Unii.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 21:42Źródło komentarza: Granica znów stoi. Korek na A4 sięgnął 15 km, zablokowane także inne przejściaAutor komentarza: HonzaTreść komentarza: Przy okazji - czy w tym temacie też wielebne mniszki coś tam macie? Bolesne milczenie Kościoła. Za drzwiami pralni sióstr magdalenek działa się tragedia... 10 pralni Św. Marii Magdaleny pod opieką katolickich zakonów prało brudną bielizną w Irlandii w latach 1922-96. Państwo, Kościół lub rodziny wysłały do obozów pracy 10 000 kobiet wbrew ich woli. W konserwatywnej Irlandii azyle sióstr magdalenek były powszechnie akceptowaną przez społeczeństwo i władze instytucją, która pozwalała pozbyć się niewygodnych („upadłych”). „Pralnie” zaczęły znikać wraz ze zmianami w życiu społecznym, a także, kiedy przestały być opłacalne. Ostatni azyl zamknięto 25 września 1996 roku.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 21:31Źródło komentarza: Wystawa "Przetrwać na przekór losowi"Autor komentarza: YettiTreść komentarza: Nie zapisał się ten Santo Subito zbyt chlubnie w tym swoim pontyfikacie, a jeszcze mu nasz Duduś zafundował dzień żałoby. Tymczasem 1. Nie wskazał Rosji jako agresora a miał okazję jako - niby prawy chrześcijanin; 2. Nie udostępnił archiwów w sprawach pedofilów i innej maści seks dewiantów; 3. Nie wyeliminował z szeregów kapłaństwa zboczeńców seksualnychData dodania komentarza: 24.04.2025, 21:08Źródło komentarza: Papież Franciszek nie żyje. Świat żegna Ojca ŚwiętegoAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: jest po kilka na każdym piętrze więc nie kłam PO*****Data dodania komentarza: 24.04.2025, 20:42Źródło komentarza: Poprosiliśmy burmistrza Lubania o wywiad. Czekamy na Wasze pytania
ReklamaPowiat Lubań
Reklama