Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 25 listopada 2024 16:36
Reklama dotacje rpo
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Jak poradzili sobie maturzyści?

Poznaliśmy wstępne wyniki egzaminu maturalnego. Maturzyści z naszego powiatu wypadli znacznie gorzej niż w tamtym roku i znacznie poniżej średniej wojewódzkiej.
Jak poradzili sobie maturzyści?

W całej Polsce do majowego egzaminu przystąpiło 258 030 osób. 78,5 % maturzystów zdało egzamin, 14,8 % ma prawo do poprawki, pozostałych czeka matura za rok.
Maturzyści najchętniej wybierali język angielski zarówno jako przedmiot dodatkowy jak i język obcy. Ciekawy jest fakt 100% zdawalności w przypadku języków mniejszości narodowych: białoruskiego, ukraińskiego i litewskiego.

Najlepiej poradzili sobie maturzyści z województwa małopolskiego tam maturę zdało aż 83%, najgorzej wypadli uczniowie województwa warmińsko - mazurskiego i zachodnio - pomorskiego, tu pozytywny wynik uzyskało 74% egzaminowanych. Dolnośląskie niestety zbliżyło się do końca listy, w naszym województwie zdaną matura cieszy się 76% uczniów.

Wszyscy maturzyści obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego: w części ustnej z języka polskiego oraz wybranego języka obcego nowożytnego, w części pisemnej z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego. Zgodnie z zasadami przeprowadzania egzaminu maturalnego w nowej formule, obowiązującej od 2015 r. – obowiązkowo przystępowali również do egzaminu maturalnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języków obcych nowożytnych – na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym.

W regionie najlepiej wypadli uczniowie z powiatu bolesławieckiego (80,5%), a najsłabiej poszło absolwentom z powiatu jeleniogórskiego (56,9%). Wyniki w powiecie lubańskim nie mogą zachwycać - tylko 68,4% maturzystów zdało egzamin, to znacznie gorzej niż w tamtym roku (76,9%) i znacznie poniżej średniej wojewódzkiej (76%). W naszym powiecie do matury przystąpiło 369 uczniów, w tym 208 z LO i 161 z techników, egzamin zdało 249, w tym 162 z LO i 87 z techników, co stanowi wspomniane 68,4% zdających. Najwyższy wskaźnik zdawalności osiągnęli uczniowie Technikum ZSP im.A.Mickiewicza w Lubaniu – 90,3%.

Szczegółowe, wstępne wyniki egzaminów maturalnych znajdziecie tutaj.
Ostateczne wyniki, z podziałem na osiągnięcia uczniów konkretnych szkół, zostaną opublikowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu w połowie września. Raport uwzględni także wyniki z egzaminów poprawkowych, do których ma prawo w naszym województwie 17 procent uczniów, którzy nie zaliczyli matury za pierwszym podejściem.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tomasz Skonieczny 22.07.2017 19:08
Bądźmy sprawiedliwi - "Mickiewicz" się obronił średnia LO i Technikum 88,6% (średnia wojewódzka 76%) plaża to jest u "Kombatantów" 54,65% zdawalności matury to jakaś parodia szkoły średniej.

reto 14.07.2017 10:25
jeśli chodzi o cydr ,piwo i inne mocniejsze przedmioty, to nasza lubańska młodzież jest w czołówce.

Herakliusz 13.07.2017 16:04
Jedyny ratunek to matura z religii - ale tylko chrześcijańskiej. Paciorki umieją już abiturienci od tak zwanej I Komunii świętej. Wystarczy doszlifować jakąś jeszcze jedną z różańcem co ma więcej niż dwie zwrotki opanować jakąś pieśń nabożną - i matura w kieszeni.

Galileon1 14.07.2017 19:35
A przed maturją - koniecznie autobusowa "ubłogosławiająca" pielgrzymka przepełnionej naukami ścisłymi młodzieży-nadziei Polski XXI wieku do jakiegoś sanktuarium, np. do częstoch...skiej Malowanej Dechy. https://pl.wikipedia.org/wi...

Herakliusz 15.07.2017 20:10
Naczelnym organizatorem takich nabożnych młodzieżowych najazdów na Jasną Górę jest naczelny toruński ogłupiacz, wbrew Pismu ojcem zwany specjalista od niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw. Czy można być szczęśliwym bez wiary w Boga? Czy można być w pełni szczęśliwym wyznając wiarę w jakiegoś Boga? Najwyraźniej pozytywna odpowiedź na to pytanie nie jest problemem dla młodych ludzi w Europie. Takie wnioski płyną z najnowszych badań, które pokazuje badanie młodzieży zatytułowane „Generation What?”.Jak wynika z badań, Kościół i religia odgrywają w życiu europejskiej młodzieży niewielką rolę. Aż 85% młodych powiedziało, że można być szczęśliwym bez wiary w Boga. Natomiast 86% twierdzi, że ma mało lub bardzo mało zaufania do instytucji religijnych. Badania wykonano w kilku krajach Unii – oczywiście oprócz Polski.Aby potomni zrozumieli w jakim europejskim ciemnogrodzie żyliśmy, trzeba jeszcze dodać, że Sejm świeckiej Rzeczpospolitej Polskiej, przy konstytucyjnym rozdziale Kościoła, przyjął uchwałę ku czci setnej rocznicy tak zwanych objawień czyli urojeń fatimskich. 100 lat temu w portugalskiej Fatimie miał się ukazać duch Niepokalanej Dziewicy zwanej Matką Boską i trojgu pastuszkom przekazać 3 tajemnice. 87 lat temu Kościół katolicki uznał to za cud.Teraz – pod koniec drugiego 10-lecia XXI wieku – opinię tę podzielił najbardziej cudaczny parlament na świecie.

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
manukultura
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama